Swiatzwierzat.pl

pexels/Andrea Piacquadio, unsplash/Kristina Yadykina, Shamim Nakhaei

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

22 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewien użytkownik forum Reddit wyznał, że jest alergikiem, którego uczula sierść kota należącego do jego partnerki. W związku z tym postawił jej jasne ultimatum: albo z domu wynosi się kot, albo robi to on. Choć sprawę utrudniał nieco fakt, że to on był właścicielem mieszkania, nie spodziewał się, że kobieta tak zareaguje na jego słowa.

Wielu z nas zupełnie nie wyobraża sobie życia bez zwierząt domowych. W zdecydowanie trudniejszym położeniu znajdują się jednak Ci, których sierść psów lub kotów uczula . Choć istnieją sposoby, które pozwalają zniwelować lub chociaż ograniczyć objawy dolegliwości, nie u wszystkich da się je zastosować.

Alergia na kota objawiła się w najgorszym z możliwych momentów

Użytkownik popularnego forum internetowego Reddit podzielił się historią dotyczącą związku z jego partnerką. Kiedy para w końcu postanowiła razem zamieszkać, pojawił się problem, który niełatwo było pokonać. Otóż, kiedy po dwóch latach bycia w związku kobieta wprowadziła się do swojego ukochanego, zabrała ze sobą ukochanego kota o imieniu Riley. Wydawało się, że teraz już nic nie może stanąć na drodze ich wspólnej przyszłości. Jednak nie trzeba było długo czekać, by wyszło na jaw, jak bardzo się mylili.

Okazało się, że mężczyzna jest uczulony na sierść kota. W związku z tym, że nigdy wcześniej nie miał zwierząt w swoim domu, alergia dała o sobie znać, dopiero kiedy mruczek zamieszkał z nim pod wspólnym dachem. Choć zazwyczaj podczas odwiedzin w mieszkaniu partnerki doświadczał łagodnych objawów, winę zwalał na pyłki, aniżeli pupila ukochanej.

- Kiedy się spotykaliśmy, ona po prostu przychodziła do mojego mieszkania, bo było blisko zarówno szkoły, w której zaczęła pracować, jak i mojego uniwersytetu (jestem studentem medycyny). Kiedy była w pobliżu, od czasu do czasu łzawiły mi oczy, ale zawsze przypisywałam to pyłkom, ponieważ nigdy nie było to na tyle poważne, by się tym przejmować. Teraz jednak dochodzi do ekstremalnego poziomu - zdradził mężczyzna.

Kazał dziewczynie wybierać_ on albo kot. Nie wahała się ani sekundy (1).jpg
unsplash/Oleg Ivanov
Szczeniak porzucony obok śmietnika. Trudno sobie wyobrazić, jak bardzo się bał

Szczeniak porzucony obok śmietnika. Trudno sobie wyobrazić, jak bardzo się bał

CZYTAJ DALEJ

Kazał jej wybierać: "Ja albo kot"

Kiedy użytkownik Reddita doszedł do wniosku, że życie z mruczkiem pod jednym dachem nie wchodzi w grę, zaczął orientować się, czy któryś z ich wspólnych znajomych nie chciałby przygarnąć do siebie Riley. Co więcej, przygotował nawet specjalną listę wszystkich potencjalnych opiekunów, z którymi mógłby zamieszkać mruczek. Zdawał sobie sprawę, że to oczko w głowie jego dziewczyny, jednak w końcu zebrał się w sobie i rozpoczął temat, który trapił go od kilku dni.

Opiekunka kota oburzyła się na samą myśl, że jej pupil mógłby być pod opieką kogoś innego, a zwłaszcza obcej osoby. Nie trafiał do niej również argument, że Riley znalazłby się pod opieką znajomych, gdzie w każdej chwili mogłaby go odwiedzać. Kobieta zdecydowanie nie zamierzała rozstawać się z kotem, o czym dosadnie poinformowała partnera. Dla niej wybór był prosty - w zestawieniu z partnerem zawsze zwycięży Riley.

Zachowaniu kobiety zupełnie nie dziwią się internauci. Jej postawę rozumieją zwłaszcza opiekunowie czworonogów.

- Nigdy nie należy prosić kogoś, kto ma zwierzaka, aby tak po prostu się go pozbył. Zwierzęta stają się członkami rodziny. Wróćcie do życia osobno i skonsultuj się ze specjalistą w sprawie alergii - radzi mu jeden z internautów.

- Zdecydowałeś się spróbować znaleźć dom dla Riley, ZANIM nawet porozmawiałeś ze swoją dziewczyną. To jest bezczelne. Przykro mi, że masz alergię, ale nie zdziw się, jeśli wybierze Rileya  - dodaje kolejny.

- Ta propozycja pozbycia się jej kota nie jest w porządku. Ten kot był w jej życiu dłużej niż ty. Najlepszym wyjściem jest powrót do życia osobno - zauważa inny.

Mamy jednak nadzieję, że użytkownik Reddita znajdzie inny sposób, aby pozbyć się alergii na kota swojej ukochanej, niż zerwanie bądź powrót do mieszkania osobno. Liczymy, że niebawem będą wieść szczęśliwe życie we trójkę pod jednym dachem.

A jak Ty zareagowałbyś na prośbę partnera o znalezienie nowego domu dla swojego zwierzaka?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

 

źródło: mirror.co.uk

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi

CZYTAJ DALEJ
Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów

Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >