Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot i jeż spotykają się po raz pierwszy. Nagranie zostało hitem internetu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.02.2022 01:00

Kot i jeż spotykają się po raz pierwszy. Nagranie zostało hitem internetu

Kotek i jeż
youtube/TheSorryGirls

W ostatnim czasie w sieci opublikowano nagranie przedstawiające pierwsze spotkanie kociaka i jeża. Choć zwierzaki z początku podchodziły do siebie z dystansem, wrodzona ciekawość ośmieliła je do nawiązania bliższej znajomości. Nagranie ukazujące wyjątkowy moment zostało odtworzone już ponad 26 milionów razy.

Nie od dziś wiadomo, że przyjaźń to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu, a zwierzęta bez wątpienia zasługują na miano wyrozumiałych przyjaciół. W ich świecie nie ma znaczenia, czy nawiązują przyjaźń z istotą ludzką, innym psem czy kotem, czy też z przedstawicielem całkiem innego gatunku - potrafią one umiejętnie dobrać towarzystwo, opierając swoją decyzję jedynie na wrodzonym instynkcie.

Miłość o pierwszego wejrzenia uchwycona na filmie

Autorzy kanału "TheSorryGirls" zapewnili swoim widzom możliwość przyjrzenia się z bliska pierwszemu spotkaniu pomiędzy przedstawicielami dwóch różnych gatunków - kotem a jeżem. Z pewnością nie spodziewali się, że niespełna 2-minutowy filmik przyciągnie uwagę tłumów z całego świata i okaże się prawdziwym hitem w Internecie.

Na nagraniu możemy obserwować, jak stworzenia - kociak o imieniu Loki oraz jeż nazywany Harley - nieśmiało nawiązują pierwszy kontakt. Chociaż początek upływa na ukradkowych spojrzeniach i nieśmiałym obwąchiwaniu, zwierzaki wydają się być sobą żywo zafascynowane.

Kilka sekund później możemy zauważyć, że trema mija, a Loki i Harley akceptują swoje towarzystwo. Po ekscytacji i strachu pupile płynnie przechodzą do codzienności i siedzą obok siebie. Aż trudno oderwać od nich wzrok!

Skąd jeż w domu?

Poza oczywistymi względem, jakim jest nieodparty urok zwierzaków, uwagę internautów przykuła pewna istotna kwestia - dlaczego Harley nie żyje na wolności? Zważając na to, iż te dzikie stworzenia stały się poniekąd modnymi pupilami domowymi, wokół pytania narosły kontrowersje. Na szczęście jeden z komentujących rozwiał wszelkie wątpliwości i wytłumaczył, że hodowla jeży jest możliwa w wyznaczonych zakątkach świata.

- To jest jeż afrykański karłowaty, kupiony od hodowcy. W Kanadzie legalne jest posiadanie tego typu jeży, jako zwierzęcia domowego. To różni się w zależności od kraju i stanu - wyjaśniono.

Zanim jednak rozważysz przygarnięcie jeża, przypominamy, że zwierzęciem możliwym do trzymania w warunkach domowych jest jeż pigmejski. Nie jest to jeż, którego możemy spotkać w lesie czy ogródku, a jego hodowla nie należy do najłatwiejszych, w przeciwieństwie do gryzoni takich, jak chomik czy świnka morska.

Źródło: youtube/TheSorryGirls

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Kot Jeż Nagranie