Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 7 ras psów, które najczęściej dramatyzują. Oto urodzeni panikarze
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.02.2022 01:00

7 ras psów, które najczęściej dramatyzują. Oto urodzeni panikarze

Husky
pexels/Mihaela Pastiu

Urocze oczy, miękka sierść i przyjazne usposobienie – kto nie ulegnie urokowi psa? Każda rasa ma swoje charakterystyczne cechy, zalety... i wady. Oto 7 ras psów słynących ze skłonności do dramatyzowania. Nie będą zadowolone, gdy coś nie będzie szło po ich myśli. Każdy pies jest wyjątkowy i zależnie od rodowodów czy certyfikatów, może zostać wspaniałym przyjacielem na lata. Jeśli zaś chodzi o rasowych pupili, posiadają one wzorce wyglądu i charakteru, z którymi powinny być zgodne. W ten sposób możemy się dowiedzieć m.in. o ich predyspozycjach genetycznych, upodobaniach czy cechach osobowości. Okazuje się, że eksperci wyszczególnili listę psiaków, które mają największą tendencję do dramatyzowania i robienia z igły widły przy każdej nadarzającej się okazji.

Serwis IheartDogs zadał pytanie swoim czytelnikom, a na podstawie ich odpowiedzi sporządzono listę psich królów dramatu. Tak, jak i my, lubią wyolbrzymiać nawet najmniejsze problemy i nie pozwalają, by do ich codziennego życia wkradła się rutyna. Sprawdź, które z nich wprost przepadają za silnymi emocjami.

7 ras psów, które najczęściej dramatyzują

1. Husky syberyjski - Zapewne nikogo z Was nie zdziwi, że pierwsze miejsce na zaszczytnej liście największym panikarzy zajmuje psiak kojarzący się nie tylko z gracją i szybkością, ale i przesadnym dramatyzmem. Każdy właściciel husky'ego z pewnością wie, że są one są wyjątkowo gadatliwe i uparte - aż do przesady. Potrafią godzinami wyć, jęczeć, piszczeć i pyskować, dając się we znaki sąsiadom. Cóż poradzić, taka już ich natura.

2. Yorkshire terier - Te psiaki to istny dowód na to, że wielki charakter występuje w małym opakowaniu. Jedna z ankietowanych opiekunek zwierząt napisała, że jej york nie znosi chodzić po trawie. Za każdym razem, gdy zabiera go na spacer, piesek wymusza na kobiecie, by wzięła go na ręce. Ciężko nie ulec temu uroczemu stworzeniu.

3. Szpic miniaturowy - Czworonóg o wesołym usposobieniu, żywym temperamencie i oczywiście atrakcyjnym umaszczeniu, zwany również pomeranianem, to kolejna najczęściej pojawiająca się odpowiedź wśród ankietowanych. Ich właściciele są zgodni, że to prawdziwe gwiazdy, które liczą na specjalne traktowanie. Uwielbiają być w centrum uwagi i może dlatego tak często są wybierane przez gwiazdy i celebrytów. 4. Bokser - Jeśli w Twoim domu gości bokser, to zapewne zgodzisz się, że ta rasa nigdy nie dorasta i przez całe życie pozostaje wiecznym dzieckiem. Zwierzęta te są niezawodnie wierne i przyjazne, ale mają porywisty charakter. Przy nich odmowa nie wchodzi w grę - potrafią odstawić niezłe przedstawienie, byleby tylko dostać to, czego pragną.

5. Shih tzu - Pupil wywodzący się z Tybetu, który należy do grupy psów do towarzystwa, to kolejny przykład na to, że nie wolno oceniać książki po okładce. Te sprytne czworonogi opanowały robienie szumu wokół siebie do perfekcji. Nic nie stanie im na drodze, gdy chcą przykuć uwagę otoczenia. 6. Mops - Kompaktowe zwierzaki doskonale wiedzą, jak posługiwać się urokiem osobistym w dążeniu do własnych celów. Pomarszczony pyszczek i krótka kufa pozwala tym psom na przybieranie niemal ludzkich wyrazów twarzy. Co więcej, ich właściciele w ankiecie przyznawali się, że takim pięknym oczom, aż ciężko odmówić.

7. Basset - Ankieterzy wskazali, że basset także należy do rasy psów, które wprost uwielbiają dramatyzować. Ich największą pasją jest jedzenie i spanie, dlatego potrafią uprzykrzyć domownikom życie, gdy ktoś im w tym przeszkadza.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami