Swiatzwierzat.pl
kotek

Fot. halfpoint, canva.com

Kot dla dziecka - 5 ras najbardziej przyjaznych dzieciom

27 Maja 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Koty to charakterne zwierzęta, które nie zawsze przepadają za pieszczotami. Dzieci wręcz przeciwnie - uwielbiają okazywać mruczkom swoją miłość na wiele sposobów. Nie każdy jednak będzie w spokoju znosił nieustanne wygłupy i czułości. Poznaj rasy kotów wręcz stworzone do kontaktów z najmłodszymi.

Jakie koty najbardziej nadają się do wspólnego życia z dziećmi? Zdecydowanie takie, które mają spokojne i zrównoważone usposobienie. Najlepiej jest wybierać rasy charakteryzujące się przyjacielskim nastawieniem do ludzi, dużą dozą cierpliwości oraz niezbyt wrażliwe na hałas i zmiany w otoczeniu. Będą one świetnymi kompanami do zabaw z dziećmi!

Jakie rasy kotów nadają się dla dziecka?

Należy na wstępie zaznaczyć, że teoretycznie każdy kot, niezależnie od tego, czy rasowy czy zwyczajny dachowiec, może zostać przyjacielem dziecka. Udane relacje między dzieckiem a kotem są możliwe pod warunkiem odpowiedniej socjalizacji i odpowiedzialnego podejścia osób dorosłych. Koty, które reagują agresją, mogą stanowić zagrożenie dla dzieci. Więcej o kociej agresji możecie przeczytać tutaj.

A więc jakie rasy kotów najszybciej nawiążą nić porozumienia z maluchem?

  • Maine Coon  

Koty tej rasy to zdecydowani faworyci! Są bardzo rodzinne i chętne do zabawy z dziećmi, ponieważ lubią kontakt z ludźmi niezależnie od ich wieku. Ponadto zachowują się w łagodny i spokojny sposób, a agresja nie leży w ich naturze. Jeśli tylko nauczymy najmłodszych odczytywać sygnały komunikacji werbalnej oraz kocią mowę ciała, dziecko i domowy pupil mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi na lata.

  • Kot brytyjski

Brytyjczyk jest jednym z najczęściej polecanych kotów dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest wyjątkowo cierpliwy i opanowany. Nadaje się do zabaw z dziećmi i świetnie znosi ich pieszczoty. Kot brytyjski jest wyjątkowo pozytywnie nastawiony do swoich małych opiekunów, a w dodatku przeważnie nie ma problemów z zaakceptowaniem innych kocich domowników.

  • Kot birmański  

Święte Koty pochodzące z Birmy to bardzo towarzyskie stworzenia o umiarkowanym temperamencie, uwielbiające przebywać z człowiekiem, a dodatkowo doskonale potrafiące wyczuć jego emocje. Może być świetnym przyjacielem dziecka, który pocieszy go w smutku i chętnie się z nim pobawi, kiedy przyjdzie na to czas. To jeden z najlepszych kompanów całej rodziny!

chory kot

Sześć smutnych oznak, że kot umiera. Bardzo przykre, ale warto wiedzieć

CZYTAJ DALEJ
  • Rex kornwalijski  

Rex doskonale nadaje się do zabaw z dziećmi, ponieważ tak, jak one, jest niezwykle energiczny, a przy tym nie przejawia agresji. Akceptuje dzieci, jednak jego cierpliwość jest ograniczona. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem, a nawet jego pieszczoty, co w połączeniu z nieco starszymi dziećmi wydaje się być idealnym dopasowaniem.

  • Ragdoll

Nazwa tej rasy nie jest przypadkowa. Jej przedstawiciele naprawdę przypominają szmaciane laleczki, które opanowały umiejętność zupełnego rozluźnienia ciała, kiedy nosi się je na rękach. Są piękne i wręcz stworzone do czułości z dziećmi. Mruczek tej rasy świetnie odnajdzie się w wielopokoleniowej rodzinie dzięki swojej wyjątkowej uczuciowości.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: zooart.com.pl,

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Garść ciekawostek o domowych pupilach

Czytaj więcej >

Koty

Były właściciel pumy Nubii skazany. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie

Czytaj więcej >

Koty

Ile trwa ciąża kota i po czym poznać, że kotka jest w ciąży?

Czytaj więcej >

Koty

Czy koty widzą w ciemności? Rozwiązujemy zagadkę

Czytaj więcej >

Koty

Czy zachowanie kota zmienia się po kastracji? Obalamy mity

Czytaj więcej >

Koty

Sześć smutnych oznak, że kot umiera. Bardzo przykre, ale warto wiedzieć

Czytaj więcej >