Swiatzwierzat.pl

youtube/ViralHog

Kot ciągle prosi o jedzenie, choć ma pełną miseczkę. Nie ma nic bardziej uroczego

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Doskonałym przykładem na kocie łakomstwo jest filmik, który cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Ten maluch pomimo pełnego brzuszka i jedzenia w misce, zdecydowanie woli owsiankę, którą akurat je jego opiekun. Sposób, w jaki prosi o, choć najmniejszy kęs, rozkłada na łopatki!

Niektórzy opiekunowie kotów nie widzą nic złego w dzieleniu się swoim posiłkiem z ukochanym pupilem. Choć z reguły mały kęs nie powinien mu zaszkodzić, specjaliści zdecydowanie odradzają taką praktykę. Nie polecają jej nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także behawioralnych. Jednak czasem naprawdę trudno oprzeć się tak uroczym oczkom, jak w przypadku tego kotka!

Kot w uroczy sposób prosi o jedzenie

Na udostępnionym w sieci nagraniu widać kocięta spacerujące co pomieszczeniu, podczas gdy ich opiekun ma na stole przygotowany posiłek dla siebie. Na większości z nich ten widok nie robi najmniejszego wrażenia, jednak jeden maluch nie może przejść obok niego obojętnie. Wykorzystuje sytuację i wskakuje na postawiony nieopodal podeścik, by być jeszcze bliżej pachnącego jedzenia.

Jednak to nie wszystko. Gdy zdaje sobie sprawę, że jego urocze oczka nie wystarczą, by właściciel podzielił się z nim swoim posiłkiem, wpada na genialny pomysł, któremu już zdecydowanie trudniej się oprzeć. W pewnym momencie staje na tylnych łapkach, a przednie składa w proszący gest.

Wtedy opiekun nie ma najmniejszych wątpliwości, że swoim posiłkiem napędził mu niezłego smaka. Choć z materiału wideo nie dowiadujemy się, czy zdecydował się z nim podzielić, jesteśmy przekonani, że musiał toczyć ogromną walkę ze swoim sumieniem, czy powinien poczęstować kociaka, czy też uczyć go dobrych manier i nie ulec jego słodkim oczkom i rozbrajającym gestom.

Kot ciągle prosi o jedzenie, choć ma pełną miseczkę. Nie ma nic bardziej uroczego
youtube/ViralHog

Czego nie może jeść kot?

Istnieje kilka produktów, które zdecydowanie odradza się podawać kotu. W innym wypadku mogą spotkać go problemy zdrowotne. Zatem jeśli zamierzasz podzielić się z mruczkiem swoim posiłkiem, koniecznie zastanów się, czy nie znajduje się w nim żaden z nich.

Ludzkie posiłki są niezdrowe dla zwierząt głównie dlatego, że są zbyt ciężkostrawne. Zawierają sól, dużo cukru i tłuszczu, co niekorzystnie wpływa na ich organizm. Szczególnie szkodliwa może okazać się czekolada, która zawiera toksyczną teobrominę.

Choć niewiele osób może zdawać sobie z tego sprawę, dorosłe koty tracą umiejętność trawienia mleka. Jego podanie może prowadzić nawet do wymiotów i biegunek. Niewskazane jest także karmienie ich pokarmem przeznaczonym dla psów. Zawiera on bowiem zupełnie inne składniki odżywcze i nieodpowiednie mikro- i makroskładniki.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: youtube; sheba

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >