Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot opiekuje się dziewczynką z autyzmem. Spędzają razem każdą wolną chwilę
Redakcja Świat Zwierząt
Redakcja Świat Zwierząt 29.02.2020 12:03

Kot opiekuje się dziewczynką z autyzmem. Spędzają razem każdą wolną chwilę

kot i dziecko
irisgracepainting.com

Kot i dziecko nie zawsze bywa dobrym połączeniem. Starsze koty często nie mają cierpliwości do dzieciaków, a maluchy nie mają odpowiedniego wyczucia, które zapewniłoby, że nie zrobią swoim towarzyszom zabaw krzywdy. To oczywiście nie jest regułą. Bywają również takie pary, które dogadują się znakomicie. Ta historia jest o jednej z nich.

Chociaż szerzej znana jest terapia z zastosowaniem innych zwierząt, takich jak psy lub konie, koty również mogą świetnie sprawdzić się w tej roli. Rasą, która bardzo dobrze radzi sobie w roli terapeuty są Main Coony, ze względu na to, że są dużo bardziej niż inne koty, towarzyskie. Kot i dziecko mogą zatem nie tylko być świetnymi przyjaciółmi — może to być wręcz lecznicze.

Kot i dziwczynka

Kiedy Iris była jeszcze malutka, zdiagnozowano u niej autyzm. Ta przypadłość sprawia, że człowiek odbiera świat w sposób inny niż ogół. Wpływa to przede wszystkim na kontakty takiej osoby ze światem. Autysta często może mieć problemy ze zrozumieniem tego, co stara się przekazać druga osoba, co nigdy przecież nie jest komfortowe.

Z tego powodu wiele autystycznych osób staje się wycofana. Tak było w przypadku tej dziewczynki. Jej rodzice szybko jednak zatroszczyli się o odpowiedniego kompana dla niej i w ich domu pojawiła się Thula. Teraz kot i dziecko są nierozłączni. Thula trafiła do Iris jako kocię i już od początku wychowywała się z dziewczynką.

  1. Krzyżówka mopsa z wielkim pitbullem. Ich szczeniaki są niewiarygodne, ludzie odwracają się na ulicy
  2. Do 500 plus i podwyżek emerytur dochodzi kolejny, choć spóźniony program. Został oficjalnie ogłoszony przez ministerstwo
  3. Suczka zobaczyła na ulicy identycznego psa jak ona. Wręcz błagała właścicielkę, by wrócił z nimi do domu

Koty są świetnymi terapeutami

Jak się okazuje, felinoterapia jest jak najbardziej skuteczna, przynajmniej w tym przypadku. Od kiedy Iris zawsze ma ze sobą przyjaciółkę, dziewczynkę o wiele mniej stresują kontakty z ludźmi. Również radzi coraz lepiej na przykład z takimi rzeczami jak to, że ktoś dotyka jej ulubionej kredki, co zazwyczaj bardzo by ją denerwowało.

Kolejną rzeczą, którą kot i dziecko robią razem, jest malowanie. Iris jest uzdolnioną malarką — uwielbia wyrażać się przez rysowanie i malowanie. Dziewczynka tworzy przecudowne impresjonistyczne abstrakcje.

ZOBACZ ZDJĘCIE I FILM:

kot i dziecko

Są prawdziwymi przyjaciółkami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Golden retriever bez opiekunów spotkał listonosza. Niewiarygodne, co mu zrobił, wszystko się nagrało
  2. Lekarze nie chcieli zakwalifikować jej do przeszczepu. Wszystko przez bardzo rzadkie schorzenie
  3. Sądzili, że nikt nie jest w stanie opanować ich pitbulla. Wtedy pojawił się..
  4. Gratka dla fanek – Michał Szpak zaprasza na randkę. Nie wypada odmówić, cel…
  5. Najbardziej leniwy pies na świecie? Właściciel pokazał przezabawne wideo, internauci pokochali zwierzaka
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: irisgracepainting.com