Swiatzwierzat.pl
Kot brokuł

youtube.com/ NotboyXD

Dała powąchać kotu brokuł. Przekomiczna reakcja mruczka, można się popłakać ze śmiechu

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Koty to zwierzęta o niezwykle wyostrzonych zmysłach. Ich doskonały wzrok, słuch i węch pomagają mruczkom w codziennym życiu. Dzięki doskonale rozwiniętym narządom koty potrafią z daleka wypatrzeć swoją ofiarę, poruszać się po zmroku, czy na czas wyczuć za

Koty to niezwykłe stworzenia. Dzięki doskonale rozwiniętym zmysłom bezbłędnie radzą sobie w najróżniejszych warunkach. Niestety, czasem ich zmysły potrafią być prawdziwym utrapieniem. W tym artykule pisaliśmy o największych kocich traumach, które spotkać je mogą w naszych domach. Ten kot, którego zaraz zobaczycie, przekonał się na własnej skórze, a właściwie na własnym nosie czym skutkuje nadmierna ciekawość.

Zabawne wideo podbija internet

Koty to niezwykle wścibskie i ciekawskie zwierzęta. Wie o tym, każdy, kto mieszka z tym uroczym czworonogiem w domu. Każda próba ugotowania obiadu, zjedzenia kolacji, czy napicia się soku kończy się wściubieniem kociego pyszczka w naszą potrawę i napój. Kociak z nagrania przekonał się, że nie wszystko, co spożywa człowiek jest odpowiednio godne kociego podniebienia.

Nagranie opublikowane na kanale NotboyXD bawi do łez. Widzimy na nim kota, który wącha ugotowanego brokuła. Reakcja mruczka jest bezcenna. Internauci, w komentarzach, wskazują, że niczego tak zabawnego nie widzieli dawno. - Gdy zobaczyłam to pierwszy raz, dosłownie śmiałam się przez ponad 5 minut. Nie żartuję. Popłakałam się ze śmiechu - pisze użytkownik o nicku NomaD. Co tak rozbawiło internautów?

Okazuje się, że kot szybko pożałował swojej ciekawości. Ugotowany brokuł na tyle zniesmaczył mruczka, że ten postanowił dobitnie pokazać, co sądzi o posiłku spożywanym przez człowieka. Na nagraniu widzimy, jak początkowo kot wyraża ogromne zainteresowanie potrawą, zapewne liczy, że dostanie pyszny kąsek. Cóż za rozczarowanie go spotkało, gdy warzywny kawałek znalazł się kilka milimetrów od jego noska!

Kot krzywi się na zapach brokuła

Gdy widelec z warzywem zbliża się do kota, ten ochoczo przystępuje do procesu eksploracji i zapoznania się z brokułem. Kociak zaczyna intensywnie wąchać zielony kawałek, który podstawił mu człowiek. Cóż za zawód! To nie jest przepyszny kawałek wołowinki, ale paskudna, zdrowa żywność. Cóż za upokorzenie! - zdaje się myśleć kot. I szybko reaguje. Na kocim pyszczku pojawia się grymas rozczarowania, a mruczek zachowuje się, jakby zaraz miał zwymiotować. Niech mi więcej nie podają tego okropieństwa - mógłby wymiauczeć swojemu opiekunowi w twarz kociak.

Skąd taka reakcja u kota? Jak wyjaśnia na brytyjski weterynarz i behawiorysta zwierząt, dr Roger Mugford w The Thelegraph, rozwiązanie wynika z kociej natury. Zwierzęta te są ciekawe świata i szybko się uczą, jednak to, co nowe budzi u nich początkową rezerwę. Jak wyjaśnia naukowiec, kształt, kolor i zapach warzywa, z którym zwierzę ma kontakt po raz pierwszy, zmusza kociaka do reakcji obronnej.

Jakie warzywa można podawać kotu? Mruczki to z reguły mięsożercy. Żyjąc dziko żywią się niemal wyłącznie upolowanymi przez siebie mniejszymi stworzeniami. Roślinność w ich diecie to głównie to, co znalazło się w układzie pokarmowym ofiary. Nasze domowe pupile mogą jednak otrzymywać od nas od czasu do czasu drobną porcję warzyw. Co podawać kotu?  Marchewkę, buraki, dynię i pietruszkę. Do tego podawać można niektóre owoce. Jakie? O tym przeczytasz w tym artykule.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >
Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Koty

Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Czytaj więcej >

Krajowa Administracja Skarbowa

Koty

Próbował przemycić rasowe kocięta przez polską granicę. Ukrył je w ściance busa

Czytaj więcej >
Kot pije mleko

Koty

Czy kot może pić mleko? Ekspert zdradził nam prawdę, wielu właścicieli jej nie zna

Czytaj więcej >