Swiatzwierzat.pl
Spotkanie z psem

facebook/Meredith Luckett

Rodzina odnalazła psa, który zaginął po wypadku samochodowym. Ich ponowne spotkanie porusza do głębi

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies rasy wilczarz irlandzki zaginął podczas groźnego wypadku samochodowego. Jego właściciele przez kilka dni szukali go w okolicy, lecz nigdzie nie było po nim śladu. Bali się, myśląc, że już nigdy nie zobaczą go żywego. Z pomocą przyszli jednak okolicz

Do dramatycznego zdarzenia doszło w tegoroczny mrożny, styczniowy wieczór. Właściciciele wielkiego psa rasy wilczarz irlandzki o imieniu Fregus jechali samochodem. Auto państwa McKayów stało akurat na światłach, kiedy nagle uderzył w nich pojazd jadący z dużą prędkością. 

Pies zniknął po wypadku

Rodzina była w kompletnym szoku i potrzebowała chwili, aby zapanować nad buzującą w ciele adrenaliną. Gdy jednak Mickey zaczęła przytomnieć, w pierwszym odruchu spojrzała na tylne siedzenie, by upewnić się, że jej pies przeżył wypadek. Jakie było jej zdziwienie, gdy zorientowała się, że Fergus dosłownie rozpłynął się w powietrzu!

Wystraszony pupil zareagował pod wpływem impulsu i prawdopodobnie uciekł przez okno, chcąc ratować się z opresji. Wokół leżało mnóstwo rozbitego szkła, dlatego McKayowie bardzo się bali, że zwierzę zrobiło sobie krzywdę, lub co gorsza, biegnąc w panice wpadnie pod koła innego pojazdu. Cała rodzina panikowała na myśl o ucieczce wilczarza, ponieważ doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że ich pupilowi zagraża wielkie niebezpieczeństwo.

Nawet jeśli Fergusowi udało się wyjść cało z wypadku, to szanse na to, że znajdzie drogę do domu były znikome. Pies nigdy nie wychodził sam poza ich podwórko, a na spacerach chodził wyłącznie na smyczy. Właśnie z tego powodu roztrzęsiona rodzina zwróciła się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu pupila do lokalnej telewizji i internautów. 

- W ciągu 30 minut od wypadku ludzie zaczęli patrolować cały obszar, próbując pomóc nam znaleźć Fergusa -  powiedziała Meredith Luckett, córka McKayów w rozmowie z The Dodo.

Pupil i jego rodzina znowu są razem

Głośny odzew na apel o zaginionym czworonogu przekroczył najśmielsze oczekiwania McKayów. Wieść dotarła do lokalnej społeczności. Mieszkańcy jeździli dużo wolniej po okolicy, gdzie miał miejsce wypadek, a także włączali światła, mając nadzieję, że przypadkiem uda się im odnaleźć czworonoga.

Całe szczęście akcja poszukiwawcza nie trwała długo. W środowy poranek do bliskich Fergusa zadzwoniła osoba, która uspokoiła ich, mówiąc, że znalazła ich psa. Zaginiony wilczarz irlandzki był cały i zdrowy!

Meredith Luckett natychmiast wyruszyła na spotkanie ze znalazcą jej czworonożnego przyjaciela. Gdy zobaczyła go pierwszy raz od wypadku, zalała się łzami i przytuliła go mocno do piersi. Nie mogła przestać dziękować za to, że Fergus wciąż żyje. Widząc jej wzruszającą reakcję na spotkanie z psiakiem, aż trudno samemu powstrzymać emocje. 

Internauci i osoby zaangażowane w poszukiwania zaginionego zwierzaka byli tak poruszeni tym, co spotkało McKayów i ich podopiecznego, że postanowili wesprzeć finansowo schronisko dla bezdomnych zwierząt, które znajduje się w okolicy. Dzięki popularności udostępnianego w sieci nagrania z udziałem Fregusa i jego opiekunów, udało się już zebrać pokaźną sumę na rzecz potrzebujących psów i kotów. Jak dobrze, że ta historia zakończyła się w tak wspaniały sposób.

Zobacz zdjęcia i nagrania:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >