Swiatzwierzat.pl
Kot Artur

facebook.com

Kot stanął w obronie małych dzieci. Niestety, za bohaterstwo zapłacił najwyższą cenę

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Niezwykłe zachowanie kota. Mruczek uratował swoją rodzinę, w tym małe dzieci przed atakiem jadowitego węża. Niestety, bohaterski kot nie przeżył starcia z gadem. Rodzina zwierzęcia jest zrozpaczona. Artur odszedł broniąc najbliższych.

Kot Artur wykazał się prawdziwym heroizmem i miłością wobec bliskich. Stanął on w obronie swojej rodziny, która znalazła się w poważnym niebezpieczeństwie. Swoje bohaterstwo przypłacił najwyższą ceną - życiem. Rodzina Artura pogrążyła się w ogromnym smutku. Ich strata jest nie do opisania.

Kot uratował dzieci

Jak podaje portal CM Jornal Mundo, do niebezpiecznej sytuacji doszło w Australii. Pupil bawił się wraz z dziećmi na podwórku przy domu, który zamieszkiwali w stanie Queensland. Na posesji pojawił się bardzo jadowity wąż. Sytuacja stała się naprawdę dramatyczna. Dzieci oraz zwierzak znaleźli się w poważnym zagrożeniu.

Jak podaje portal, gad, który pojawił się na podwórku to nibykobra siatkowana. Zdaniem National Geographic jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt żyjących w Australii. Wąż jest niebywale szybki i agresywny. Jego jad potrafi zabić człowieka.

Dzieci postanowił uratować kot Artur. Mruczek, przeczuwając zagrożenie oraz strach dzieci, bohatersko rzucił się na pełznącego w ich stronę węża. Kotu udało się zabić nibykobrę przez zagryzienie jej. Niestety, jak podaje zagraniczny portal, wąż pokąsał kota. Artur mimo poniesionych obrażeń doszedł szybko do siebie i zachowywał się, jakby nic się nie stało.

Artur bohaterem

Niestety, okazało się, że jad bardzo szybko zaczął siać spustoszenie w organizmie kota. Jak podaje CM Mundo, już następnego dnia kotek nie był w stanie wstać. Rodzina zawiozła Artura do weterynarza, jednak na pomoc było już za późno. W wyniku ukąszenia kot przeżył zapaść. Opiekunowie kota są zbolali w wyniku straty tego bohaterskiego stworzenia.

- Zdobył skrzydła anioła. Jego rodzina zawsze będzie pamiętać tego kota i zawsze będzie wdzięczna za to, że uratował życie dwójce dzieci. Artur był bardzo odważnym stworzeniem. Był bardzo kotem kochany przez wszystkich - napisali weterynarze towarzyszący kotu na Facebooku.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >
Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Koty

Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Czytaj więcej >

Krajowa Administracja Skarbowa

Koty

Próbował przemycić rasowe kocięta przez polską granicę. Ukrył je w ściance busa

Czytaj więcej >
Kot pije mleko

Koty

Czy kot może pić mleko? Ekspert zdradził nam prawdę, wielu właścicieli jej nie zna

Czytaj więcej >