Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot usychał z tęsknoty za panią. Ukryta kamera zarejestrowała niebywałą scenę, wideo podbiło serca milionów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.03.2021 01:00

Kot usychał z tęsknoty za panią. Ukryta kamera zarejestrowała niebywałą scenę, wideo podbiło serca milionów

Fufu
youtube/Joseph Morris

Tęsknota niejedno ma imię. Nie tylko ludzie czują nagłe obniżenie nastroju z powodu rozstania z ukochaną osobą, rodziną, przyjaciółmi czy czworonożnym kompanem. Zwierzaki także doświadczają smutku, kiedy nie mogą przebyć w towarzystwie swoich właścicieli. Co więcej, są mistrzami w wywoływaniu w nas poczucia winy. W końcu nic tak nie potrafi wzruszyć do łez, co widok wiernego psa czy kota wpatrującego się w nas maślanymi oczami, kiedy przekraczamy próg mieszkania. 

Kot sam w domu

Chyba każdy opiekun domowego zwierzaka wolałby nigdy nie dopuszczać do tego, by jego pupil cierpiał z tęsknoty. Niestety, w życiu zdarzają się sytuacje awaryjne, kiedy jesteśmy zmuszeni pozostawić kota czy psa samego w domu. Często są one spowodowane urlopami, wyjazdami służbowymi czy też obchodami rodzinnych uroczystości. 

Właścicielka krótkowłosego kota brytyjczyka imieniem Fu Fu zaplanowała, iż tegoroczne obchody Lunarnego Nowego Roku spędzi jak zwykle ze swoimi rodzicami, którzy mieszkali w sąsiednim miasteczku. Meng zdawała sobie sprawę, że święto przypadające na początku lutego jest wielkim wydarzeniem w całych Chinach, dlatego nie mogła liczyć na to, by ktoś zajął się mruczącym podopiecznym pod jej nieobecność.  

Opiekunka Fu Fu obawiała się, że podróż i wizyta kota w domu jej rodziców wywoła u niego duży stres, dlatego wolała, by pozostał w domu. Przed wyjściem przygotowała dla niego zapas wody, karmy i ulubionych łakoci, mając nadzieję, że milusiński nawet nie zauważy jej zniknięcia. Dla całkowitej pewności zamontowała także ukrytą kamerę z wbudowanym mikrofonem, by od czasu do czasu sprawdzić, co porabia i czy przypadkiem nie wyrządza w domu szkód.

Meng wyjechała do rodziców na kilka dni. Pewnego razu włączyła aplikację na telefonie, aby podejrzeć, co słychać u Fu Fu i zawołała go po imieniu. To, co zdarzyło się po chwili, sprawiło, że serce ścisnęło jej się ze wzruszenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Mruczek "rozpłakał" się z tęsknoty

Oczekujący, smutny, z wyraźną tęsknotą w oczach - tak można opisać wyraz pyszczka Fu Fu, który zbliżył się do kamery, słysząc głos ukochanej pani. Na nagraniu, które zostało opublikowane w sieci kobieta pyta futrzaka: “Tęsknisz za mną?”, “Wkrótce wrócę”. Wtedy Fu Fu dotyka łapką ekran i patrzy prosto w kamerę. Ta scena tak zasmuciła Meng, że postanowiła skrócić odwiedziny u rodziców i wrócić jak najszybciej do ukochanego kotka.

Mruczek z oczami mokrymi od łez, który żałośnie pomrukiwał i trącał łapką urządzenie, stał się gwiazdą chińskich mediów społecznościowych. Nagranie z jego udziałem zyskało ponad 8 milionów polubień i sprawiło, że serca internautów z całego świata pękły na kawałeczki. 

Tęsknota wypisana na pyszczku Fu Fu sprawiła, że Meng obiecała sobie, że już nigdy nie sprawi mu tak wielkiej przykrości. Całe szczęście kotek nie musiał długo czekać, zanim kobieta wróci do domu. Gdy tylko drzwi się otworzyły, mruczek rozpromienił się i wesoło podbiegł do drzwi, witając swoją panią. A czy Wasze zwierzaki równie mocno przeżywają rozstanie z najbliższymi? 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: