Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kogut odpędza wszystkie kury, poza tą jedyną. Niezwykłe, czym go oczarowała, teraz nie mogą bez siebie żyć
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 22.11.2023 07:20

Kogut odpędza wszystkie kury, poza tą jedyną. Niezwykłe, czym go oczarowała, teraz nie mogą bez siebie żyć

Zakochany kogut
Zakochany kogut, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals

Shrimp to porzucony kogut, który został uratowany przez organizację, zajmującą się pomaganiem zwierzętom gospodarskim. Ptak źle dogadywał się z innymi zwierzętami żyjącymi w ośrodku, przez co większość czasu spędzał w samotności. Jednak kiedy poznał niepełnosprawną kurę o imieniu Basilia, wszystko się zmieniło. Samiec zakochał się w swojej wybrance do szaleństwa.

Porzucony kogut znalazł troskliwych opiekunów

Shrimp to kogut, który miał wyjątkowo ciężkie życie. Ptak został porzucony przez swojego dotychczasowego właściciela. Przez pewien czas był skazany tylko na siebie. Na szczęście w porę znalazła go lokalna organizacja zajmująca się pomocą dla potrzebujących zwierząt gospodarskich. 

Tego typu miejsca tworzą azyl nie tylko dla ptaków, ale również dla świń, kóz, owiec, koni, krów czy osłów. W jednej z takich placówek swoje schronienie znalazł Shrimp. 

Ptak źle dogadywał się z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Prawdopodobnie dlatego jego pierwszy opiekun się jego pozbył. Shrimp wymagał specjalnego traktowania, trzeba było pilnować, aby nie wszedł w kolejny konflikt z innym kogutem. 

hgh.JPG
Kogut ceni sobie towarzystwo ludzi, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals
"Błagam, nie zostawiajcie nas". Przystań Ocalenie w ogniu, kilkaset zwierząt zostało bez jedzenia

Kogut nie chciał spędzać czasu z innymi ptakami. To zmieniło się, kiedy poznał pewną kurę

Zazwyczaj kurczaki lubią spędzać czas w stadzie. Dlatego samotność Shrimpa bardzo niepokoiła jego opiekunów. Doskonale wiedzieli oni, że ptak nie powinien spędzać tyle czasu w izolacji. Na szczęście problem w pewnym momencie rozwiązał się sam. 

hfg.JPG
Shrimp mógł wychodzić na zewnątrz tylko wtedy, gdy inne ptaki były zamknięte, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals

Do ośrodka, w którym mieszkał Shrimp trafiła niepełnosprawna kura. W ostatniej chwili została uratowana przez aktywistów. Zwierzę miało poważne problemy z jedną z nóg, którą ostatecznie trzeba było amputować. Kura dostała na imię Basilia. Aktywiści zrobili wszystko, aby nauczyć ją żyć bez jednej nogi. Basilia dostała nawet własny wózek inwalidzki.

gjh.JPG
Na początku kura miała trudności w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals

Niepełnosprawność nowej współlokatorki zupełnie nie przeszkadzała Shrimpowi w tym, żeby zakochać się w niej do szaleństwa. Kogut nagle zupełnie zmienił swoje nastawienie do innych ptaków. Zapragnął jak najwięcej czasu spędzać ze swoją wybranką serca. 

hjgh.JPG
Kogut zakochał się do szaleństwa, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals

Kurczaki stały się nierozłączne. Koguta i kurę połączyła wyjątkowa więź

Shrimp i Basilia praktycznie natychmiast po poznaniu, stali się nierozłączni. Kogut bardzo troszczy się o kurę. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego wybranka serca ma problemy ze swobodnym poruszaniem się. Dlatego kiedy widzi, że Basilia jest zmęczona, nie przeszkadza jej w odpoczynku. Zamiast tego, wiernie towarzyszy jej, gdy spędza czas w swoim wózku inwalidzkim.

Oba ptaki nie są łączone z pozostałymi skrzydlastymi podopiecznymi organizacji. Shrimp ze względu na swój charakter, natomiast Basilia ze względu na swoją niepełnosprawność. Ich opiekunowie uznali, że lepiej będzie jeśli będą miały siebie na wyłączność.

Więź łącząca Basilię i Shrimpa wzrusza wiele osób. Nic dziwnego, niewiele ptaków ma szansę przeżyć prawdziwą miłość w komfortowych warunkach. 

htt.JPG
Historia niepełnosprawnej kury i porzuconego koguta wzrusza do łez, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals
yjy.JPG
Ptaki są wobec siebie bardzo czułe, źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals

Źródło: youtube.com/@GeoBeatsAnimals, animalchannel.co