Swiatzwierzat.pl
Kotek z plastrem

CAROLINE GRACE

Kociak urodził się bez przednich łapek. Ale prawdziwa niespodzianka kryje się na czubku jego głowy

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na początku czerwca na świat przyszło kocie rodzeństwo - Otter oraz Bunny. Oba mruczki urodziły się niepełnosprawne i choć lekarze nie wróżyli im długiego życia, znalazła się osoba gotowa zapewnić im specjalistyczną opieką. Kobieta szybko się zorientowała, że to nie koniec niespodzianek.

Otter i Bunny przyszły na świat w północnej Karolinie i od samego początku życie nie było dla nich łaskawe. Nie dość, że zwierzęta zostały osierocone tuż po narodzinach, to jeszcze urodziły się z niepełnosprawnościami. Bunny brakuje obydwu przednich kończyn, natomiast jej bratu części przednich łapek.

Kocięta inne niż wszystkie

Nowo narodzone zwierzęta zostały przekazane w ręce Caroline Grace z organizacji Baby Kitten Rescue. Pierwsze tygodnie życia spędziły w inkubatorze, ale dzięki niezwykłej woli życia udało im się zadziwić wszystkich i przetrwać wbrew wszelkim medycznym przeciwnościom.

- Kiedy przybyli, byli w okropnym stanie: cierpieli na chorobę górnych dróg oddechowych, mieli pchły, biegunkę i byli bardzo brudni. Pod opieką weterynarza koty przeszły leczenie - wspomina dyrektorka Baby Kitten Rescue w rozmowie z "The Dodo".

Bunny-and-Otter-kittens-cover

Z czasem ratowniczka zwierząt dostrzegła, że Otter różni się od swojej siostry. Głowa i pyszczek małego samca wyglądały nieco inaczej niż u typowego kota w jego wieku. Miał bardzo duże czoło i wyłupiaste oczy. Wkrótce Grace dostrzegła u swojego podopiecznego także coś, co wyglądało jak ropień na czubku głowy. Przepisano mu na to antybiotyki, jednak nie pomogły. Chociaż nie ujmuje mu to na słodkości, musiał zostać przebadany przez neurologa.

k2-1-4.jpg
k3-4-1024x959.jpg
Suczka

Kobieta zatrzymuje się przy bezdomnej suni. Na stacji benzynowej rozgrywa się scena, która wyciska łzy

CZYTAJ DALEJ

Plasterek ratujący życie

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym przyniosła zaskakujące wnioski. Neurolog zdiagnozował u Ottera wodogłowie i przepuklinę oponową, jednak największym zaskoczeniem była diagnoza dotycząca wspomnianego ropnia na czubku głowy. Okazało się, że jest w rzeczywistości odsłoniętą częścią jego czaszki. 

Kotek wciąż jest za mały, by przejść rezonans magnetyczny, dlatego do czasu skończenia pierwszego roku życia nie może przejść operacyjnego zabiegu wszczepienia specjalnej płytki nad otworem w jego czaszce. Na szczęście opiekunka Ottera wpadła na pomysł, jak zabezpieczyć odsłoniętą część jego mózgu i uchronić go przed urazem.

Maluch zaczął nosić plaster oraz specjalny kask, które chronią jego głowę podczas zabawy ze swoją siostrą. Może na pierwszy rzut oka wygląda to komicznie, ale spełnia swoją funkcję, i co najważniejsze, nie przeszkadza Otterowi w normalnym funkcjonowaniu.

k4-4-1024x852.jpg

- Otter to taki słodki i wyjątkowy chłopak. Ma teraz wiele problemów medycznych, ale ma też silnego ducha - chwali zwierzaka opiekunka.

k5-3.jpg
k7-1024x873.jpg

Wszyscy owinięci wokół kociego paluszka

Pomimo swoich niepełnosprawności, Otter i Bunny wydają się nie mieć pojęcia, że różnią się od innych kociąt. Chociaż opieka weterynaryjna, jakiej wymaga kocie rodzeństwo, by przeżyć, kosztowałaby tysiące dolarów to dzięki hojnym darowiznom te urocze zwierzaki dostały szansę na szczęśliwe życie.

- Otter jest starszym bratem i zdecydowanie dba o swoją siostrę. Bunny musiała nauczyć się dostosowywać do swojej niepełnosprawności, stojąc i chodząc na tylnych łapkach, a wtedy Otter również zaczął robić to samo… Zarówno Bunny jak i Otter bardzo dobrze przystosowali się do swojej niepełnosprawności. Oni nie wiedzą, że są inni. Przepełnia ich radość – tłumaczy Caroline Grace.

Zanim Otter i Bunny zostaną adoptowani, członkowie organizacji muszą dołożyć wszelkich starań, by znaleźć dla nich rodzinę z doświadczeniem w opiece nad zwierzętami o specjalnych potrzebach. Na to potrzeba czasu, jednak zwierzaki nie mają powodów do narzekań. Każdego dnia odkrywają otaczający je świat i udowadniają, że życie z niepełnosprawnością wcale tak mocno nie różni od codzienności zwierząt pełnosprawnych.

Bunny-otter-tube

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: the dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >