Swiatzwierzat.pl
Popielniczka

facebook/Museaux En Galère

Kocia rodzina odnaleziona w kartonie. Maluchy żyły wśród niedopałków i śmieci

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Jedna z osób pracujących w pobliskiej fabryce postanowiła spożytkować wolną chwilę, udając się na papierosa. Skierowała się w stronę kartonu, który większość palaczy używała jako prowizoryczną popielniczkę. Niespodziewanie ze środka zaczęły dobiegać ciche szmery i piski, które skłoniły ją do sprawdzenia, co kryje się w środku. Nie do wiary, kto mieszkał w jego wnętrzu.

Sytuacja, która miała miejsce 6 maja w pobliżu Beziers, we Francji, została opisana przez stowarzyszenie Museaux En Galère. Przedstawiciele otrzymali zgłoszenie dotyczące kotki, która wraz z młodymi ukryła się w kartonie pełnym śmierci i niedopałków po papierosach.

Kocia rodzina szukała schronienia przed światem

Zawartość pudełka dosłownie odebrała mowę pracownikowi fabryki. Natrafił on na przestraszoną kocią rodzinę, która nieopatrznie wybrała je na swoje schronienie.

Okazało się, ze wewnątrz kartonu siedziało aż sześć zwierząt - dorosła kotka wraz z piątką kociąt. Maluchy prawdopodobnie dopiero co przyszły na świat.

Bezdomna kocia mama tak bardzo się bała, że jej maleństwom stanie się krzywda, że była zmuszona samodzielnie szukać dla siebie bezpiecznej przystani, w której mogłaby urodzić. Instynkt podpowiadał jej, że pudełko ustawione z dala od ruchliwej ulicy będzie dobrym miejscem narodzin jej potomstwa.

Pech chciał, że kotka wybrała akurat miejsce, do którego wsypywano wciąż tlące się papierosy oraz inne groźne odpady. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby któreś ze zwierzaków nieopatrznie spróbowało je zjeść albo oparzyło się rozgrzanym niedopałkiem.

Benjamin

Sparaliżowany szczeniak nauczył się chodzić. Udowodnił, że nie ma niemożliwego

CZYTAJ DALEJ

Szczęśliwe zakończenie

Jednakże pomoc przybyła, zanim doszło do nieszczęśliwego wypadku. Aktywiści nie zignorowali zgłoszenia i tego samego wieczora pognali pod wskazany adres.

Cała mrucząca rodzina jest już całkowicie bezpieczna. Nieufna kocia mama została przewieziona do siedziby organizacji, gdzie teraz w spokoju będzie mogła wychować swoje kocięta.

Rozpoczęcie procesu adopcyjny kociaków zostało już zaplanowane. Chętni do przygarnięcia zwierzaków mogą skontaktować się z organizacją po upływie 3 tygodni, dlatego gdy tylko dorosną, od razu trafią do nowych domów.

Oprócz tego, niedługo kocia mama zostanie poddana sterylizacji, aby zapobiec niekontrolowanemu rozrodowi wolno żyjących kotów. Trzymamy kciuki, aby również znalazła kochającą rodzinę.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >