Swiatzwierzat.pl

facebook/Ekostraż

Koci Książę cudem uniknął śmierci. "We wnętrzu uszu znajdowała się prawdziwa kopalnia świerzbowca"

1 Lutego 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Do azylu prowadzonego przez dolnośląską organizację Ekostraż zgłosiła się karmicielka kotów wolno żyjących, prosząc o pomoc dla jednego ze swoich podopiecznych. U bezpańskiego kocura zaobserwowano gigantyczny ropień koła ucha, z którego ciepła krew zmieszana z ropą. Chociaż siedziba pęka w szwach, ratownicy zwierząt nie byli w stanie odmówić mu ratunku.

Koty wolno żyjące są stałym elementem ekosystemu miejskiego i na wielu nie robią większego wrażenia, lecz w przeciwieństwie do zwierzaków trzymanych w domach są one narażone na szereg niebezpieczeństw. Często ulegają wypadkom lub chorują. Z tego powodu w znacznej mierze korzystają z pomocy człowieka, a niekiedy są na jego łasce i niełasce.

Historia pręgowanego kocura z Mędłowa pokazuje, że w sytuacjach ekstremalnych zwierzęta same podchodzą do ludzi, prosząc ich o ratunek.

Kocur z gnijącą głową. Jego stan był bardzo ciężki

W sobotę, 28 stycznia do azylu Ekostraży, znajdującego się przy ulicy Miłoszyckiej 67 we Wrocławiu zgłosiła się kobieta dokarmiająca 9 kotów na terenie jednej z wsi w województwie dolnośląskim. Wśród wolno żyjących zwierząt dostrzegła kocura, który wyróżniał się na tle pozostałych osobników - niestety nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zwierzę zabiegało o uwagę kobiety. W pewnym momencie karmicielka spostrzegła ropień znajdujący się za lewym uchem zwierzęcia. Rana została zainfekowana, przez co głowa kocura zaczęła dosłownie gnić od środka.

Członkowie Ekostraży przyjęli nowego pacjenta i niezwłocznie wdrożyli leczenie. Najprawdopodobniej ropień powstał na skutek drapania się przez kocura w okolicy ucha, wypełnionego swędzącą zawartością w postaci zaawansowanego świerzbowca usznego. Zważywszy na stopień zaawansowania choroby, kotek musiał znosić ten dyskomfort i cierpienie od dawna, jednak nie był w stanie sam sobie pomóc.

Książę zasługuje na iście królewskie warunki

Dzięki godnej naśladowania reakcji ze strony kobiety zajmującej się dokarmianiem zwierząt pupil o wdzięcznym imieniu Książę otrzymał pomoc weterynaryjną oraz bezpieczne schronienie na czas rekonwalescencji.

- Po rozwinięciu działania leków czuje się lepiej i mimo choroby jest miziasty i przyjmuje prawdziwie książęce pozy - przekonują opiekunowie zwierzaka, którego dostrzegła tamtejsza karmicielka kotów.

Książę pilnie poszukuje domu. Aby zwiększyć jego szanse na adopcję, w mediach społecznościowych opublikowano nagranie ze zwierzakiem w roli głównej. Przedstawiciele Ekostraży mają nadzieję, że widzowie ulegną urokowi bijącemu od tej dostojnej piękności i zdecydują się przygarnąć kocurka pod swój dach.

- Zwierzęcej krzywdy na świecie jest wciąż tak dużo, wciąż więcej, że nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu [...] OBEJRZYJ - może się zakochasz i po leczeniu dasz mu nowy dom. Wtedy krzywdy na tym świecie będzie odrobinę mniej - czytamy na Facebooku.

Jeśli nie jesteś w stanie adoptować Księcia, a zależy Ci na jego powrocie do zdrowia, zachęcamy do przekazywania datków na specjalnie utworzoną zbiórkę. Zebrane środki posłużą sfinansowaniu leczenia kota. Link do niej pozostawiamy TUTAJ.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: Ekostraż

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Natura wciąż zaskakuje. "Kotolis" z Korsyki zadziwił świat nauki, badacze uznali go za nowy gatunek
Czytaj więcej >

Koty

Źrenice kota przybierają różną wielkość? Właściciel musi biec z nim do weterynarza
Czytaj więcej >

Koty

Chiny: Porywacze ukradli rasowego kota. Gdyby nie nadajnik GPS, skończyłby na talerzu
Czytaj więcej >

Koty

Zdziwiła się, gdzie kotka przeniosła kocięta. "Nie mogę ich zostawić samych, choćby na jedną noc"
Czytaj więcej >

Koty

Kotki przymarzły do podłoża. Mężczyzna uratował je w sprytny sposób, "Nie pijcie tego, to kawa"
Czytaj więcej >

Koty

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Te produkty zniwelują nieprzyjemną woń
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]