Swiatzwierzat.pl
Kobieta nagrała swój atak paniki

youtube/HLN

Kobieta z zespołem Aspergera dostała ataku paniki. Uspokoił ją jej lojalny przyjaciel

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Danielle Jacobs jest twórczynią filmów na platformie Youtube, która pokazuje jak wygląda życie z perspektywy osoby chorującej na zespół Aspergera. Australijce nie jest łatwo funkcjonować w społeczeństwie ze względu na nawracające ataki paniki, jednak zawsze może liczyć na swojego najlepszego przyjaciela - wyszkolonego czworonoga o imieniu Marley. Psiak nigdy jej nie opuszcza i zawsze stara się ją uspokoić.

Zespół Aspergera jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu, które występuje głównie w męskiej części populacji. Dorośli dotknięci zespołem Aspergera uważani są często za ekscentryków, osoby zamknięte o słabej koordynacji ruchów ciała, dlatego mogą mieć problemy w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Czy to oznacza, że są skazane na samotność?


Kobieta zmaga się z atakami paniki. Na szczęście pomaga jej pies

Okazuje się, że w przypadku osób zmagających się z autyzmem kontakt ze zwierzętami może zdziałać cuda. Badania dowodzą, że pies potrafi pomóc autystom w przezwyciężeniu niektórych zahamowań i trudności towarzyszącym im w życiu codziennym, dzięki czemu zawsze mogą liczyć na wsparcie.

Danielle Jacobs jest jedną z osób, która nie wyobraża sobie świata bez swojego czworonożnego przyjaciela - Samsona. Australijka z zespołem Aspergera często doznaje ataków paniki, podczas których nie jest w stanie nad sobą zapanować.

Podczas emocjonalnych epizodów pies przewodnik zawsze przybywa na ratunek swojej pani. Lojalny zwierzak za wszelką cenę próbuje ją powstrzymać przed wyrządzeniem sobie krzywdy.

- Wyszkoliłam go, aby ostrzegał przed epizodami depresyjnymi i samookaleczeniami - tłumaczy Danielle Jacobs na swoim koncie na Youtube.

Królik

Skradziono największego królika na świecie. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

CZYTAJ DALEJ

Pies przewodnik najlepszym lekiem uspokajającym

Właścicielka Samsona postanowiła podzielić się ze światem nagraniem przedstawiającym ją podczas ataku paniki. Widzimy na nim, że kobieta jest bardzo niespokojna i nieświadomie uderza się w różne części ciała.

- Tak właśnie jest z zespołem Aspergera… To naprawdę się wydarzyło i nie jest łatwo otworzyć się i dzielić się tym, jak to jest na co dzień - brzmi opis pod filmem opublikowanym przez Danielle.

Oczywiście Samson nie pozostaje obojętny na trudny stan emocjonalny swojej opiekunki. Natychmiast do niej przybiega i stara się poprawić jej nastrój. Co więcej, szturcha ją głową i kładzie łapy na jej ramionach, uniemożliwiając jej zrobienie sobie krzywdy.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a to nagranie jest tego niezbitym dowodem. Od czasu publikacji wideo obejrzano ponad 800 tys. razy, a także pojawiło się jako segment popularnego programu telewizyjnego CNN Headline News. Wy również koniecznie je obejrzyjcie.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >