Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta wyrzuciła szczeniaka do kontenera PCK. Strażacy rzucili się na pomoc
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.12.2021 01:00

Kobieta wyrzuciła szczeniaka do kontenera PCK. Strażacy rzucili się na pomoc

Kontenery na używaną odzież
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kilkutygodniowy szczeniak został wyrzucony przez mieszkankę Rybnika do kontenera na używaną odzież. Jeden ze świadków zdarzenia wezwał na miejsce policję oraz straż pożarną. Trwa ustalanie właściciela zwierzęcia. Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, 13 grudnia. Mieszkanka Rybnika miała wrzucić malutkiego pieska do kontenera na używaną odzież, znajdującego się przy ul. ks. Henryka Jośki.

"Dzień zaczynamy od smutnej historii, jednak z happy endem"

Szybka interwencji osób postronnych sprawiła, że w krótkim czasie na miejscu zjawiła się policja oraz straż pożarna. Służbom udało się otworzyć drzwi do kontenera, a następnie wydostać z niego przestraszonego i wychłodzonego zwierzaczka.

Jak poinformował rybnicki magistrat w mediach społecznościowych, dzięki strażakom pieska udało się uratować, a zwierzę znalazło nowego, odpowiedzialnego opiekuna. To jednak nie koniec działań policji w tej sprawie.

Szczenię miało umrzeć w kontenerze

Funkcjonariusze prowadzą dalsze postępowanie mające na celu ustalenie sprawcy porzucenia szczenięcia. W tym przypadku nie ma mowy o nieumyślnym popełnieniu przestępstwa. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, osoba, która wrzuciła psa do kontenera, przyglądała się całej akcji ratunkowej z oddali. Wrzucając bezbronne zwierzę do kontenera na odzież, sprawca musiał być świadomy następstw swoich czynów. Stworzenie zamknięte w środku metalowego pojemnika mogło udusić się wskutek utrudnionego dopływu powietrza lub zostać zgniecione przez wpadające do środka rzeczy. Niewykluczone, że gdyby nie czujność okolicznych przechodniów, szczenię nie doczekałoby się nadejścia pomocy. 

Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia jest klasyfikowane jako znęcanie. Zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad psem może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku działań ze szczególnym okrucieństwem, ustawa przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: Rybnik.eu - Miasto Rybnik

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami