Swiatzwierzat.pl
fot. Justine Walton / iheartcats.com

fot. Justine Walton / iheartcats.com

Kobieta przygarnia kota, choć wszyscy ją przed nim ostrzegali. Nie mogła podjąć lepszej decyzji

8 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

Tuż obok miejsca, w którym żył bezpański kot, widniał szokujący komunikat, z którego wynikało, by pod żadnym pozorem nie dotykać i nie zabierać kota. Pomimo ostrzeżeń zwierzę trafiło do ośrodka, a następnie Justine Walton zdecydowała się na jego adopcję. Kobieta przyznaje, że wciąż niczego nie żałuje.

Country Cat Sanctuary to wyjątkowe miejsce, w którym mieszkają koty gotowe do adopcji. Placówka znajdująca się w kanadyjskiej Ottawie cieszy się popularnością oraz ogromną ilością pozytywnych opinii. Justine Walton postanowiła wesprzeć ośrodek, adoptując kocura o imieniu Sylvester. Ta historia chwyta za serca i udowadnia, że o każde życie warto walczyć.

Tragiczna przeszłość dzikiego kota

Sylvester niegdyś żył dziko. Polował na szczury i jadł znalezione w śmietnikach jedzenie. Był bardzo zaniedbany, mieszkał samotnie, na zimnie, w nieciekawej okolicy. Zwierzę musiało samo upolować sobie jedzenie, a życie na wolności mocno go pokiereszowało. Przez dłuższy czas nie mogło liczyć na takie luksusy, jak pełna miska, zabawki czy troskliwe objęcia opiekuna.

Kontrowersje budzi fakt, że na budynku, obok którego mieszkał kot, widniał krótki komunikat, w którym napisano:

Nie ruszajcie kota. On tu jest z pewnego powodu — czytamy.

Z czasem okazało się, że tym powodem jest łapanie szczurów. Okoliczni mieszkańcy z pomocą kota walczyli z plagą gryzoni w okolicy.

kotek Axel

Mężczyzna znalazł pod ciężarówką przerażonego kota. Nie mógł go tam zostawić

CZYTAJ DALEJ

Mimo ostrzeżeń dwa lata temu zwierzę trafiło do Country Cat Sanctuary w Ottawie. Pracownicy placówki zajęli się kotem, który wymagał dodatkowej opieki. Kiedy zwierzę wróciło do pełnej sprawności, szybko zadomowiło się w nowym miejscu. O dziwo, Sylvester dobrze socjalizował się również z pozostałymi kotami przebywającymi w placówce.

Nowe życie Sylvestra

Justine Walton, znając historię Sylvestra, a także słysząc liczne ostrzeżenia, mimo wszystko postawiła na swoim. Zdecydowała się na adopcję kota i nie żałuje swojej decyzji. Chociaż Sylvester przeprowadził rewolucję w życiu swojej nowej właścicielki, dziś kobieta nie kryje radości z faktu posiadania zwierzęcia, z którym połączyła ją wyjątkowa więź.

Justine opowiedziała w rozmowie z portalem iheartcats.com, że Sylvester szybko zaaklimatyzował się w nowym domu. Spędza ze swoją właścicielką mnóstwo czasu, uwielbia się przytulać i bawić.

Z czasem kobieta ponownie udała się do ośrodka w Ottawie, skąd adoptowała kolejnego kota, imieniem Winston. Okazało się, że i ta decyzja była strzałem w dziesiątkę. Sylvester i Winston od razu się polubili i dziś są jak bracia. Wspólnie spędzają czas, bawią się i nie wyobrażają sobie bez siebie życia.

Kot Sylvester

fot. Justine Walton / iheartcats.com

Kot Sylvester

fot. Justine Walton / iheartcats.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Przetestuj swoją wiedzę o wilkach!

Pytanie 1 z 9

Jak mówi się na samca wilka?

Źródło: iheartcats.com

Tagi:

Magdalena CichockaAutor

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >