Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Beagle widzi noworodka po raz pierwszy. Jego niespodziewana reakcja zaskoczyła właścicieli
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.11.2021 01:00

Beagle widzi noworodka po raz pierwszy. Jego niespodziewana reakcja zaskoczyła właścicieli

Beagle i noworodek
youtube/Scott Moore

Świeżo upieczeni rodzice obawiali się reakcji czworonoga na nowego członka rodziny. Kiedy wreszcie zdecydowali się ich sobie przedstawić, zdarzyło się coś wspaniałego. Instynkt zwierzaka nie zawiódł, od razu wiedział, w jaki sposób obchodzić się z maleństwem.

Przed kilkoma laty Scott Moore i jego żona przywitali na świecie swoje drugie dziecko. Zanim jednak do tego doszło para obawiała się pierwszego spotkania nowo narodzonego maluszka z ich wiecznie rozbrykanym psem rasy beagle. Czy słusznie?

Beagle widzi noworodka po raz pierwszy

Kiedy żona Scotta urodziła i para mogła wrócić we trójkę do domu, w domu zapanowały nowe zasady. W trosce o bezpieczeństwo malucha przez pierwsze miesiące rodzice nie pozwalali, by beagle zbliżał się do niemowlęcia.

Dopiero kiedy bobas podrósł i zaczął wykazywać zainteresowanie otaczającym go światem, zaaranżowano pierwsze spotkanie. Rodzice nie mieli pojęcia, w jaki sposób zwierzak zareaguje na nowego członka rodziny i czy będzie potrafił obchodzić się z nim we właściwy sposób. Szybko jednak okazało się, że nie mają najmniejszych powodów do obaw.

Nagranie przedstawia uroczego noworodka leżącego na plecach na wykładzinie. Niespodziewanie podchodzi do niego beagle. Rodzice, widząc ich interakcję, nie mogli oderwać od nich wzroku. Beagle od samego początku zachowywał się jak prawdziwy gentlemen, a postępowania mogłyby uczyć się od niego inne czworonogi.

Intuicyjna delikatność

Pies instynktownie położył się na plecach i pokazał brzuszek, dając tym samym znak, że jest gotowy na drapanie, głaskanie i wszelkie inne formy pieszczot. Należy wiedzieć, że przewracanie się na grzbiet jest zachowaniem submisyjnym, czyli uległym i świadczy o tym, że pies bardzo łatwo poddaje się woli człowieka. 

Po kilku sekundach psiak wrócił do wyjściowej pozycji i pozwolił, aby niemowlę dokładnie zbadało jego pysk. Podczas gdy maluch jeździł malutkimi dłońmi po jego głowie, zwierzak co rusz składał na jego buzi mokre całusy. Taki pupil to prawdziwy skarb!

Od razu widać, że istnieją duże szanse na to, że pies i dziecko nawiążą cudowną więź, a także staną się nierozłącznym duetem przyjaciół i kompanów zabaw. Filmik z ich udziałem stał się prawdziwym hitem. Gwarantujemy, że warto go obejrzeć!

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/Scott Moore

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami