Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kobieta obsypała kota całusami. Reakcja pupila sprawiła, że całkiem się rozkleiła
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.10.2022 11:22

Kobieta obsypała kota całusami. Reakcja pupila sprawiła, że całkiem się rozkleiła

reakcja kota
youtube/DailyPicksandFlicks

Dla właścicieli zwierząt nie ma nic bardziej uroczego, niż moment, w którym milusińscy odwzajemniają ich uczucia. Doskonałym przykładem tego zjawiska jest kobieta, która obsypała kota całusami. Nie ma się co dziwić, że jego reakcja sprawiła, że całkiem się rozkleiła!

Każde zwierzę okazuje swoje uczucia na swój sposób. Koty należą do grupy tych stworzeń, które eksponują je w mniej widoczny sposób, co nie znaczy, że wśród mruczków nie ma wielbicieli pieszczot i przytulania. Zdarza się, że poszczególne osobniki są w stosunku do opiekunów prawdziwymi słodziakami.

Kobieta obsypała kota całusami

Właścicielka pewnego kota postanowiła nagrać reakcję swojego pupila na całusy. Na udostępnionym materiale wideo widzimy pięknego biało-rudego mruczka, który najpewniej jest w trakcie drzemki na swoim ulubionym miejscu. Tuż obok niego znajduje się jego opiekunka.

Podczas, gdy kociak relaksuje się z zamkniętymi oczami, kobieta obdarowuje go pocałunkami. W tym momencie wiele osób może mieć pewne obawy, co do reakcji zwierzęcia. W końcu chyba nikt nie lubi nieoczekiwanych pobudek w trakcie zasłużonego odpoczynku. Zdarzają się jednak wyjątki.

Chociaż z każdym całusem rośnie ryzyko, że kotek w końcu się zdenerwuje, sprawa zaczyna przybierać niespodziewany obrót. Futrzasty przyjaciel mruczy z zadowoleniem, a po każdym całusie odpowiada miauknięciem. Najwidoczniej w ten sposób odpowiada swojej ukochanej właścicielce na czułości.

Jak koty wyrażają miłość?

Okazywanie miłości przez koty jest zazwyczaj skomplikowane. Zazwyczaj wylewność danego osobnika zależy od jego temperamentu i więzi łączącej go z opiekunem. Niektóre z nich potrzebują kontaktu fizycznego z człowiekiem zdecydowanie bardziej niż inne.

Jednym z najbardziej wyraźnych sygnałów, które oznaczają miłość względem człowieka jest szukanie jego towarzystwa. Często zdarza się, że pupil chce spać w jego pobliżu i towarzyszyć mu w wielu codziennych czynnościach. Swoje uczucie może okazywać również ocierając się swoim ciałem. W ten sposób "znakuje" swoją własność przy pomocy feromonów, dając wszystkim kotom w pobliżu jasny sygnał: ten człowiek jest mój! Znajdźcie sobie własnego.

Co ciekawe, niektóre koty o swojej miłości informują poprzez specjalny rodzaj miauczenia zrozumiały tylko dla jego opiekuna. Równie chętnie przypatrują mu się z przymrużonymi oczami i powoli mruga. Co ciekawe, nie tylko psy uwielbiają lizać swojego ulubionego członka rodziny po rękach i twarzy. Zdarza się, że koty również oddają się tego typu czułościom.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: Youtube/DailyPicksandFlicks

Tagi: Kot Nagranie