Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta dostała w prezencie pieska z hodowli. Po paru dniach na jaw wyszedł skandal
Emil Hoff
Emil Hoff 23.09.2021 02:00

Kobieta dostała w prezencie pieska z hodowli. Po paru dniach na jaw wyszedł skandal

BeFunky-collage - 2021-09-23T080916.931
TikTok.com @porterpooo

Młoda kobieta była wniebowzięta, gdy rodzina podarowała jej wymarzonego pieska w ramach urodzinowego prezentu. Był perfekcyjny w każdym calu: 8-tygodniowy brązowy piesek rasy maltipoo, krzyżówka maltańczyka z pudlem.

Już po paru dniach jednak z pieskiem zaczęło dziać się coś niezwykłego. Właścicielka założyła konto na TikToku i postanowiła dokumentować niezwykłą przemianę szczeniaczka. Jej film ma już 13 milionów wyświetleń!

Porter zaczął się wybielać

Na nagraniu kobieta wyjaśnia, co spotkało jej rodzinę, ją samą i pieska, którego nazwała Porter. W tę historię aż trudno uwierzyć, ale wydarzyła się naprawdę.

Porter był początkowo dziwnie ospały jak na 8-tygodniowego szczeniaczka, ale z czasem odzyskał wigor. Natomiast dziwne rzeczy zaczęły dziać się z jego futerkiem. Z każdym dniem stawało się jaśniejsze, jego włosy zmieniały kolor z brązowego na śnieżno biały od korzeni do końcówek.

Oglądając kolejne filmy na TikToku z udziałem Portera, internauci starali się wytłumaczyć dziwne zjawisko.

- Krzyżówki maltańczyków czasem zmieniają kolor w miarę dorastania - pisze jedna z internautek w komentarzu pod filmem. - Pieski bardzo się rozjaśniają z wiekiem.

- To chyba naturalne, może nie ma powodu do niepokoju? - zastanawia się inny internauta.

Oszustwo wyszło na jaw

Po kilku tygodniach jednak właścicielka Portera była już przekonana, że z pieskiem coś jest bardzo nie tak. Zrobił się praktycznie cały biały! W dodatku hodowczyni, od której rodzina kupiła pieska, nie chciała przesłać jego dokumentacji medycznej, a potem przestała odbierać telefony.

Właścicielka zabrała więc Portera do weterynarza. Gdy usłyszała wyniki badań, oniemiała.

Porter wcale nie był chłopcem, tylko dziewczynką - to suczka! W dodatku najprawdopodobniej nie rasy maltipoo, lecz co najwyżej w jej typie. Nie miała 8 tygodni w chwili zakupu, lecz co najwyżej 4, a to o wiele za wcześnie na sprzedaż. Co więcej, Porter nigdy nie była brązowa, lecz zawsze biała - hodowczyni najzwyczajniej ufarbowała jej futerko!

Nieuczciwi hodowcy to teraz plaga

O tym skandalu właścicielka suczki Porter poinformowała internautów na TikToku. Zamieściła też film, ukazujący stopniową zmianę kolorów suczki. Wideo wywołało sensację i ma już miliony wyświetleń.

- Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się, że nieuczciwi hodowcy są obecnie plagą - mówi właścicielka Porter w swoim filmie. - W czasie pandemii kupowanie psów stało się bardzo popularne, więc wyroili się oszuści, a nawet porywacze rasowych psów. Gdybym wiedziała o takich praktykach wcześniej, wzięłabym pieska ze schroniska.

Na szczęście kobieta nie ma zamiaru oddawać Porter. Pokochała swoją małą suczkę rasy "jakby-maltipoo". Losy Porter i jej pani możecie śledzić na TikToku.

Obejrzyjcie nagrania, w których właścicielka Porter opowiada, jak padła ofiara oszustwa:

@porterpooo

##storytime ##dogsofttiktok ##doodlesoftiktok

♬ original sound - user2763609469803

@porterpooo

##greenscreen ##dogsofttiktok ##dogmom

♬ original sound - black

Źródło: TikTok.com @porterpooo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!