samojedy pofarbowane na różowo
Źródło: youtube.com/ RT

Ktoś ufarbował samojedy na różowo. Lekarz obejrzał psy, prawda była znacznie gorsza

6 Grudnia 2020

Spacerowicze dostrzegli samojedy już z daleka. Nic dziwnego, kolor ich sierści mocno wyróżniał się na tle lasu. Okazało się, że zostały porzucone przez byłego właściciela. Barwienie futra na różowo mocno odbiło się na ich zdrowiu.

Samojedy zostały porzucone na śmierć, na leśnej drużce daleko od ścieżek. Gdyby nie napotkani przypadkiem spacerujący po okolicy ludzie historia ta skończyłaby się tragicznie. Były właściciel nie zostawił im nawet wody czy jedzenia. Zazwyczaj, gdy ktoś pozbywa się rasowego zwierzęcia w taki sposób, stoi za tym smutna historia. Tak było i w tym wypadku. Kolor ich sierści nie jest powodem do śmiechu.

Już jutro Biedronka przeżyje prawdziwe oblężenie. Znów karmy dla zwierząt w super cenachJuż jutro Biedronka przeżyje prawdziwe oblężenie. Znów karmy dla zwierząt w super cenachCzytaj dalej

Samojedy zostały porzucone w lesie

Osoby, które znalazły psy, od razu skontaktowały się z fundacją, zajmującą się pomocom porzuconym zwierzakom. Wolontariusze szybko sprawdzili, czy psy nie mają wszczepionych czipów.

Zobacz także: Wszyscy pokochali przygody "Kajka i Kokoszy". Po 48 latach kultowy komiks doczekał się ekranizacji

Okazało się, że zwierzęta były przypisane do właściciela jednego z rosyjskich hoteli. Stanowiły one dodatkową atrakcję dla odwiedzających to miejsce turystów. Samojedy okazały się jednak mało popularne.

Właściciel, któremu chodziło jedynie o zarabianie na nich, pofarbował je wtedy na różowo, gdy i to nie przyniosło żadnego rezultatu, postanowił porzucić je w lesie, by pozbyć się zwierząt generujących dodatkowe koszty.

Zobacz także: Policja ma nowe prawa. W każdej chwili mogą zapukać do drzwi

Wolontariusze byli w szoku, gdy poznali historię psów. Zostały potraktowane w wyjątkowo okrutny sposób. Co gorsza, badania weterynaryjne wykazały, że stan ich zdrowia nie jest najlepszy.

Lekarz stwierdził u nich poważne zapalenie skóry, powstała prawdopodobnie przez użycie nieprzeznaczonych do stosowania u psów farb do włosów. Ludzkie kosmetyki są dla tych zwierząt toksyczne.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Samojedy były w złym stanie

Odkryto także, że jeden z psów miał wygojone rany postrzałowe, a drugi ranę, w której tkwił kawałek metalu. Policja ustali, czy za te obrażenia odpowiada właściciel, czy inny sprawca.

Zwierzaki wiele w życiu wycierpiały, jednak wszystko wskazuje na to, że los się do nich uśmiechnął. Mimo złych doświadczeń są towarzyskie i ufne. Obecnie, gdy tylko skończy się ich leczenie, trafią do adopcji. Trzymamy kciuki, aby odtąd ich życie było pełne radości!

Zobacz wideo:

Łódź: Policja wydała pilny komunikat. Znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety w parku, pies był jedynym świadkiemŁódź: Policja wydała pilny komunikat. Znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety w parku, pies był jedynym świadkiemCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł