Swiatzwierzat.pl
BMW

OSP Krzyżowa

Kierowca BMW wiózł psy na kolanach, jazdę skończył w rowie

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jak relacjonują służby, w niedzielę, tj. 8 sierpnia br. niedaleko Zgorzelca (woj. dolnośląskie) miał miejsce wypadek komunikacyjny. Podczas przejazdu autostradą A4 prowadzący auto marki BMW stracił nad nim panowanie. Przyczyną wypadku okazały się nieodpowiednio przewożone zwierzęta.

Jak informuje portal istotne.pl, do groźnego wypadku doszło popołudniu. Pojazd osobowy marki BMW wypadł z drogi i dachował. Autem podróżowały trzy osoby oraz dwa pieski. Znamy już przyczynę wypadku.

Pies wpadł między pedały

Okazało się wypadek został spowodowany nienależytym zabezpieczeniem podróżujących w aucie zwierząt. Jeden z piesków zaplątał się między pedałami w samochodzie, co sprawiło, że kierujący, mieszkaniec Kluczborka, stracił panowanie nad pojazdem.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trzej pasażerowie zdołali samodzielnie uwolnić się z pojazdu przez przybyciem straży pożarnej oraz wydostać swoich podopiecznych.

Z pomocą specjalistycznego sprzętu postawiono auto na koła, by nie doszło do wycieku płynów.

Łoś

Turysta nagrywał łosia z bliska. Wystarczył jeden fałszywy ruch, by zwierzę zaatakowało

CZYTAJ DALEJ

Podróżujesz z psem? Nie sadzaj go na kolanach

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a zdjęcia wywróconego BMW zostały opublikowane w sieci ku przestrodze.

Pamiętajmy, że podczas podróży samochodem obowiązkiem kierowcy jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, w tym jadących z nim psów i kotów. 

Niezależnie od rozmiarów, wychowania czy stopnia posłuszeństwa, każde zwierzę powinno być przewożone wewnątrz klatki, transportera bądź przypięte szelkami do pasa bezpieczeństwa. Trzymanie zwierzaka na rękach, kolanach czy przednim siedzeniu to błąd, który może kosztować go najwyższą cenę.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >