Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Kierowca BMW wiózł psy na kolanach, jazdę skończył w rowie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:44

Kierowca BMW wiózł psy na kolanach, jazdę skończył w rowie

BMW
OSP Krzyżowa

Jak relacjonują służby, w niedzielę, tj. 8 sierpnia br. niedaleko Zgorzelca (woj. dolnośląskie) miał miejsce wypadek komunikacyjny. Podczas przejazdu autostradą A4 prowadzący auto marki BMW stracił nad nim panowanie. Przyczyną wypadku okazały się nieodpowiednio przewożone zwierzęta. Jak informuje portal istotne.pl, do groźnego wypadku doszło popołudniu. Pojazd osobowy marki BMW wypadł z drogi i dachował. Autem podróżowały trzy osoby oraz dwa pieski. Znamy już przyczynę wypadku.

Pies wpadł między pedały

Okazało się wypadek został spowodowany nienależytym zabezpieczeniem podróżujących w aucie zwierząt. Jeden z piesków zaplątał się między pedałami w samochodzie, co sprawiło, że kierujący, mieszkaniec Kluczborka, stracił panowanie nad pojazdem.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trzej pasażerowie zdołali samodzielnie uwolnić się z pojazdu przez przybyciem straży pożarnej oraz wydostać swoich podopiecznych.

Z pomocą specjalistycznego sprzętu postawiono auto na koła, by nie doszło do wycieku płynów.

Podróżujesz z psem? Nie sadzaj go na kolanach

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a zdjęcia wywróconego BMW zostały opublikowane w sieci ku przestrodze.

Pamiętajmy, że podczas podróży samochodem obowiązkiem kierowcy jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, w tym jadących z nim psów i kotów. 

Niezależnie od rozmiarów, wychowania czy stopnia posłuszeństwa, każde zwierzę powinno być przewożone wewnątrz klatki, transportera bądź przypięte szelkami do pasa bezpieczeństwa. Trzymanie zwierzaka na rękach, kolanach czy przednim siedzeniu to błąd, który może kosztować go najwyższą cenę.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!