Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Kiedyś był królem ulic, dziś włada nieco innym miejscem. Kundelek Mailo nową rolę traktuje poważnie
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 14.09.2023 10:21

Kiedyś był królem ulic, dziś włada nieco innym miejscem. Kundelek Mailo nową rolę traktuje poważnie

Pies
Pies, źródło: tiktok.com/@mailoelperrogasolinero

Historie niektórych bezdomnych zwierząt są wyjątkowe. Uroczy biało-brązowy pies o imieniu Mailo przez lata błąkał się po ulicach miasta, szukając kogoś, kto postanowi go pokochać. Okazało się, że wsparcie dostał tam, gdzie zazwyczaj zwierzęta nie mają czego szukać. Co więcej, wyjątkowy czworonóg zyskał nie tylko dach nad głową, ale również ważną posadę, mnóstwo przyjaciół oraz sławę. Teraz Mailo każdego dnia pozuje do zdjęć z wieloma klientami, którzy na mediach społecznościowych chętnie chwalą się znajomością ze znanym zwierzakiem. 

Pracownicy zlitowali się nad bezdomnym psem

Ta historia nie zaczyna się dobrze. Biało-brązowy pies o średnich rozmiarach każdego dnia musiał walczyć o przetrwanie. Borykał się z bezdomnością. Tułał się od drzwi, do drzwi w poszukiwaniu kogoś, kto się nad nim zlituje.

Ratunek znalazł w miejscu, które z reguły nie jest kojarzone ze zwierzętami. Na opuszczonego czworonoga uwagę zwrócili pracownicy lokalnej stacji benzynowej. Psiak często tam zaglądał i swoim przyjaznym charakterem zdobył serca całej ekipy. 

Postanowiono, że stacja benzynowa stanie się domem dla tego zwierzaka. Pracownicy stacji benzynowej dali mu na imię Mailo i każdego dnia dbali o to, żeby miał wszystko, czego potrzebuje. Czworonóg bardzo szybko stał się ważną częścią ekipy. 

gfd.jpg
Źródło: tiktok.com/@mailoelperrogasolinero
Oprawca nie poprzestał na jednym strzale. Kotka ma ciało podziurawione jak sito, ale nie wszystko stracone

Mailo stał się ważną częścią ekipy

Uroczy kundelek bardzo szybko odnalazł się w nowej rzeczywistości. Pracownicy uszyli mu nawet na miarę firmową koszulkę. Zależało im na tym, żeby każdy, kto pojawi się na stacji benzynowej, wiedział, że Mailo jest pełnoprawnym członkiem zespołu. 

Co więcej, czworonóg postanowił zaangażować się w działalność miejsca, w którym przyszło mu żyć. Pies z radością towarzyszył pracownikom podczas ich codziennych obowiązków oraz witał każdego klienta. 

dgfd.jpg
Źródło: tiktok.com/@mailoelperrogasolinero

Stali bywalcy stacji benzynowej szybko pokochali Mailo i przy każdej okazji tankowania swojego samochodu liczyli na to, że uda im się spotkać z radosnym czworonogiem. 

gfh.jpg
Źródło: tiktok.com/@mailoelperrogasolinero

Teraz ma miłość, jedzenie i sławę

Stacja benzynowa, na której zamieszkał Mailo szybko stała się najbardziej znanym miejscem tego typu w okolicy. Coraz więcej ludzi odwiedzało ją tylko ze względu na wyjątkowego czworonoga. 

Pracownicy stacji benzynowej postanowili pokazywać codzienność Mailo na mediach społecznościowych. Filmiki z psem pracującym na stacji benzynowej cieszą się ogromną popularnością wśród internautów.

Co więcej, wiele osób przyjeżdżając na stację, chętnie robi sobie zdjęcia ze sławnym czworonogiem, a później chwali się nimi na swoim profilu. Życie Mailo w zaskakującym tempie zmieniło się diametralnie. Jeszcze niedawno był niechcianym przez nikogo psem. Dzisiaj wiele ludzi z przyjemnością przyjeżdża do niego w odwiedziny. 

Źródło: lastampa.it, tiktok.com/@mailoelperrogasolinero