Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Młode kangurki straciły mamy w pożarach. Maleństwa były zdane tylko na siebie
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 19.01.2020 20:36

Młode kangurki straciły mamy w pożarach. Maleństwa były zdane tylko na siebie

Kangury
facebook.com @The Agile Project

Kangury w wyniku niszczycielskich pożarów straciły swoje ukochane mamy. Maleństwa były zdane tylko na siebie. Klęska żywiołowa doprowadziła do tego, że sieroty potrzebowały natychmiastowej pomocy. W ostatnich tygodniach oczy całego świata zwrócone są w stronę płonącej Australii, a zdjęcia, które pojawiają się w sieci, chwytają za serce.

Australia płonie, a straty są ogromne. Szacuje się, że w wyniku pożarów śmierć poniosło prawie pół miliarda zwierząt. Obok wstrząsających nagrań płonących lasów, domów czy martwych zwierząt nie sposób jest przejść obojętnie. Internet szturmem obiegły zdjęcia, na których znajdują się kangury. Ich mamy spłonęły w ogniu. Kadry łamią serce na milion kawałków.

Kangury straciły mamy w pożarach

Australia stoi w płomieniach, a ogień ogrania coraz większe tereny. Od września spłonęło aż 8,4 mln ha australijskiego buszu, lasów oraz terenów mieszkalnych. Dla porównania to obszar prawie tak duży, jak łączna powierzchnia polskich lasów. W wyniku gigantycznego ognia każdego dnia giną niepowtarzalne i zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

W ostatnim czasie Internet obiegły zdjęcia osieroconych kangurków, których mamy zginęły w pożarze na południu od Townsville. Aż 7 maleństw potrzebowało natychmiastowej pomocy.

Sieroty potrzebowały natychmiastowej pomocy

Zwierzaki mają poważne oparzenia ciała. Po licznych przejściach i dramatach, których doświadczyły, maluchy znajdują się pod opieką pracowników Agile Project.

-Kiedy zwierzaki pojawiły się u nas, widać było, że są niesamowicie zestresowane i pełne obaw. Ale nie ma się co dziwić, parząc na to, przez co przeszły. Te wydarzenia musiały wywrzeć na nich pewną traumę – powiedział Shai Ager, kierownik projektu The Agile Project, czytamy na kochamyzwierzaki.pl.

Kangury otrzymały natychmiastową pomoc, łóżka i koce, by mogły odpocząć i zregenerować się. Sieroty trafiły do różnych opiekunów, które będą opiekować się nimi, dopóki nie skończą 14 miesięcy. Po tym czasie zostaną wypuszczone na wolność.

ZOBACZ ZDJĘCIE I NAGRANIE:

Kangury

Kangury w pożarze straciły ukochane mamy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Husky został odrzucony przez ludzi, nikt go nie chciał. Wszystko przez jedną cechę wyglądu
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właściciele uznali go za najbrzydszego psa na świecie i porzucili. Zwierzę przetrwało i dziś ma niewiarygodne życie
  4. Mały chłopiec nie radzi sobie z powiedzeniem „mama”. Wtedy do akcji wkracza pies, wszystko się nagrało

Źródło: kochamyzwierzaki.pl