Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Właściciele uznali go za najbrzydszego psa na świecie i porzucili. Zwierzę przetrwało i dziś ma niewiarygodne życie
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 19.01.2020 09:38

Właściciele uznali go za najbrzydszego psa na świecie i porzucili. Zwierzę przetrwało i dziś ma niewiarygodne życie

instagram.com/murraythedisableddog

Zwierzęta dają nam od siebie tak wiele, a tak mało oczekują. Jedynie miłości i dobrego domu. Często udowadniają, że nie zależy im nawet na własnym komforcie. Ludzie jednak często zawodzą nawet w tych podstawowych kwestiach. Tak jak w tym przypadku, w którym właściciele zostawili psa na śmierć, ponieważ był… brzydki.

Pies był kochającym towarzyszem, który zawsze trwał dzielnie u boku swoich państwa, jak zawsze robią to zwierzęta, niezależnie od okoliczności. Niestety, niepełnosprawny psiak nie został pokochany przez tych ludzi, dla których wygląd ważniejszy był niż jego wielkie serce. Na całe szczęście, bardzo szybko znalazł się ktoś, kto naprawdę go docenił.

Zwierzęta masowo zostawiane na śmierć

Dead Dog Beach, czyli Plaża Martwego Psa zyskała sobie tę niechlubną nazwę, ponieważ to tam ludzie z okolicznych miast wywożą swoje zwierzęta, by zostawić je na pewną śmierć. To ta okropna praktyka sprawiła, że położona w Portoryko plaża nie jest już dłużej znana pod swoją prawdziwą nazwą.

To właśnie tam porzucony został Murray, najbrzydszy pies świata. Jego właściciele wywieźli go tam, ponieważ bardziej od tego, że mają kochające zwierzę, cenili to, by było ono ładne. Na całe szczęście, pies okazał się dzielnym wojownikiem, gotowym przezwyciężyć przeciwności losu.

Murray, najbrzydszy pies świata

Na Plaży Martwego Psa znaleźli go wolontariusze w organizacji walczących o prawa zwierząt, którzy regularnie patrolują tamtą okolicę w poszukiwaniu porzuconych zwierząt. Pies był na skraju wytrzymałości i kiedy został przetransportowany do weterynarza, nikt nie dawał mu szans. On jednak miał w sobie niezwykłą wolę walki.

Kiedy już miał zostać uśpiony, by dłużej się nie męczył, pies zaczął zachowywać się dużo bardziej energicznie, machać ogonem, łasić do ludzi. Udało się przywrócić go do zdrowia. Szybko znalazł nowy dom i stał się ulubieńcem Internautów. Na Instagramie obserwuje go prawie 35 tysięcy osób!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zwierzęta

Poprzedni właściciele porzucili go z powodu wyglądu.

zwierzęta

Kiedyś niekochany, teraz jest ulubieńcem tysięcy ludzi.

zwierzęta

Psiak znalazł kochający dom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chihuahua zmiksowany z Boxerem. Poznajcie Boxachi, szczeniaka, który swoim wyglądem powala na kolana
  2. Suczka znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z głodu zjadała koc
  3. Nowe przepisy w Polsce. Posłowie chcą, żeby organizacje nie mogły odbierać zwierząt?
  4. Na zdjęciu chowa się pies wśród pand. Dla większości niemożliwe, widzicie go?

Źródło: gazeta.pl

Tagi: gazeta pies psy