Swiatzwierzat.pl
dziecko

tiktok/4pawsand2feet

Kamera sfilmowała, co pies każdej nocy robi w pokoju dziecka. "Dlatego nie zasługujemy na psy"

21 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Matka zainstalowała kamerkę w pokoju synka, by mieć chłopca na oku, podczas gdy sama była zajęta wykonywaniem domowych obowiązków. Pewnego dnia przeglądając nagrania, które zarejestrowało urządzenie, spostrzegła zachowanie psa, które mocno ją zaskoczyło.

Psy, tak jak i wielu ludzi, bardzo lubią codzienną rutynę. Zazwyczaj ma ona związek ze spacerami, posiłkami czy powrotem poszczególnych członków rodziny do domu. W przypadku pieska uchwyconego przez ukrytą kamerę dochodzi jeszcze jeden nawyk. Nikt nie miał pojęcia o tym, co pupil robi z malutkim chłopcem. 

Pies codziennie przybiega do pokoju chłopca

Kamery umieszczane w pokojach dzieci po to, by rodzice mieli je na widoku już nie raz utrwaliły dziwne rzeczy, które się w nich dzieją. W tym przypadku było podobnie.

Rodzice małego Jaxona postanowili zostawić na noc włączoną kamerę. Po obejrzeniu nagrań z kamer w pokoju dziecięcym, byli niesamowicie wzruszeni zachowaniem psa rasy akita imieniem Ludo.

kot z psem

Pies przyłapał kota na kradzieży karmy. Nie do wiary, jak dał się oszukać, wszystko się nagrało

CZYTAJ DALEJ

Akita każdej nocy strzeże małego chłopca

Oglądając nagrania z kamer, rodzice odkryli, że troskliwy pupil odwiedzał Jaxona każdej nocy. Gdy chłopiec szedł spać, jego czworonożny przyjaciel prędko przybiegł do łóżeczka. Zwierzak za każdym razem wąchał dziecko, aby się upewnić, że nic mu nie grozi i wszystko jest w porządku i dopiero wtedy kładł się na podłodze.

Sumienie nie pozwala Ludo na uśnięcie bez wykonania codziennego rytuału. To jego obowiązek, by strzec najmłodszego członka rodziny nawet wtedy, gdy wszyscy inni śpią.

Zarówno rodzice, jak i internauci, którzy obejrzeli nagranie z ukrytej kamery, zdają się być zachwyceni zachowaniem zwierzęcej niani. Świadczy o tym choćby liczba wyświetleń filmu, która w momencie pisania tego artykułu, wynosi ponad 2,6 miliona odsłon, a także liczne komentarze:

- To pies rasy akita. Mam takiego i również sprawdza w nocy, czy u mnie wszystko w porządku. Zawsze mnie broni - napisał jeden z widzów.

- Nie zasługujemy na psy. Są takiego cudowne i kochają nas bezwarunkowo, bez względu na wszystko. Przez to nagranie się wzruszyłam - dodała inna internautka.

- Nasz robił to samo, i zawsze jak się dziecko budziło to był pierwszy w pokoju - skomentowała kolejna osoba.

Widać, że pies i dziecko mają między sobą bardzo głęboką i dobrą więź. A czy Wasze zwierzaki również obejmują nocną wartę, by strzec swoją rodziną?

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok, edziecko.pl

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Jak rozpoznać, czy szczeniak wyrośnie na dużego psa? Fakty i mity

Czytaj więcej >
sierść psa

Psy

Dlaczego mokra sierść psa brzydko pachnie? Odpowiedź może zaskoczyć, przyczyn jest kilka

Czytaj więcej >

Psy

Odwodnienie u psa. Uważaj na te objawy

Czytaj więcej >

Psy

Jakie owoce dla psa są najzdrowsze? Jakich nie podawać?

Czytaj więcej >

Psy

Jak schłodzić psa? Podpowiadamy, jak chronić go przed udarem

Czytaj więcej >

Psy

Po czym poznać, że pies umiera? 10 objawów nadchodzącej śmierci

Czytaj więcej >