Swiatzwierzat.pl Nasze ZOO Kalendarz "Zwierzaki Warszawiaki" na 2022 rok już w sprzedaży
facebook/Warszawskie ZOO

Kalendarz "Zwierzaki Warszawiaki" na 2022 rok już w sprzedaży

19 listopada 2021
Autor tekstu: Ewa Matysiak

Wyjątkowy kalendarz "Zwierzaki Warszawiaki" na 2022 rok jest dostępny w sprzedaży od wtorku 16 listopada, a w nim znajdziemy mnóstwo przepięknych ujęć z udziałem podopiecznych stołecznego ZOO. Sprawdź, jakie stworzenia ozdobią przyszłoroczny kalendarz.

Jeśli ktoś się zastanawia jaki sobie kupić kalendarz lub chce sprawić komuś przyjemność - Warszawskie ZOO ma świetną propozycję: kalendarz ścienny ze zwierzakami warszawiakami! Bohaterami okładek kalendarza ostatecznie są aż 4 zwierzęta ze stołecznego ogrodu: irbis Layla, słoń Leon, ara Verda i bongo Molly. Wnętrze kalendarza kryje więcej mieszkańców Warszawskiego ZOO.

Zwierzęta z Warszawskiego ZOO przez 365 dni w roku

Oprócz okładkowych gwiazd w kalendarzu znalazło się 12 zdjęć zwierząt wykonanych przez wolontariuszy Warszawskiego ZOO. Każde zdjęcie jest formatu A3, a sam kalendarz po rozłożeniu i zawieszeniu zajmuje powierzchnię A2. Tak duże kalendarium przewiduje miejsce na notatki. Kalendarz został tak zaprojektowany, by jego właściciel mógł wyciąć sobie zdjęcie lub zdjęcia ulubionego zwierzaka i oprawić je w ramki.

Kalendarz „Zwierzaki Warszawiaki” jest bardzo oryginalny i praktyczny. Można w nim znaleźć:

- wykaz świąt związanych ze zwierzętami i przyrodą,

- nazwy dni i miesięcy w jęz. polskim i angielskim,

- ciekawostki na temat zwierzęcych bohaterów z kalendarza oraz kategorie ich zagrożenia w jęz. polskim i angielskim.

Przy tych wszystkich zaletach cena nie jest wygórowana – 25 zł, a dochód przeznaczony jest na ZOO i jego mieszkańców.

Głosowanie na bohatera okładki

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie mieszka ponad 12 000 zwierząt, przedstawicieli 570 gatunków – było bardzo trudno podjąć decyzję - które zwierzę trafi do kalendarza. Jeszcze trudniej było wybrać zwierzaka na okładkę! W tym przypadku ZOO poprosiło swoich fanów z Facebooka o opinię i głosowanie na 4 propozycje – zdecydowaną przewagą głosów wygrała Layla – samica irbisa śnieżnego urodzona w Warszawskim ZOO. Przepiękny, puszysty kot, przedstawiciel zagrożonego gatunku miał niewątpliwą przewagę nad pozostałymi zwierzętami – po prostu zdecydowanej większości ludzi bardziej podoba się to, co miłe i puchate, a do tego młode. Żaden pająk, ani nawet żółw, nie może liczyć na takie uwielbienie. W przyrodzie jednak wszystkie zwierzęta są ważne i mają swoją niszę. Są też osoby, które kochają zwierzęta piękne w sposób nieoczywisty. Dlatego w kalendarzu znaleźli się przedstawiciele puchatych, pierzastych i tych kosmatych. A wersje okładek są 4 do wyboru – decyzję można podjąć przy zakupie – to w odpowiedzi na prośby osób, które były w mniejszości, a wolały mieć papugę lub słonia na okładce.

Tyle kalendarzy, ile słoni

Liczba kalendarzy jest ograniczona, ale ich ilość to nie przypadek. Do dyspozycji zwierzęcych fanów jest 1307 szt. – tyle, ile wynosi całkowita wielkość populacji słoni afrykańskich w Malawi w Afryce (statystyki z 2016 r.). Obecnie pod ochroną znajduję się 89% obszaru, na którym żyją słonie. Słonie w Malawi występują na 7% powierzchni kraju, tj. 7,789 km2. W samym Parku Narodowym Kasungu w Malawi, obecnie żyje tylko około 100 słoni, a jeszcze 25 lat temu ich liczba wynosiła ok. 1000 osobników!

Wszystkie osoby zainteresowane kupnem zapraszamy do Punktu Obsługi Klienta ZOO przy ul. Ratuszowej. Sprzedaż kalendarzy odbywa się tylko na miejscu w ZOO, bez możliwości wysyłki.

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Źródło: materiały prasowe

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Obserwuj nas w
autor
Ewa Matysiak

Redaktor naczelna serwisu swiatzwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach. Niepowstrzymana chęć odkrywania nowości skłania ją do odwiedzania co rusz to ciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy