Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Kalendarz "Zwierzaki Warszawiaki" na 2022 rok już w sprzedaży
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:50

Kalendarz "Zwierzaki Warszawiaki" na 2022 rok już w sprzedaży

Kalendarz ZOO
facebook/Warszawskie ZOO

Wyjątkowy kalendarz "Zwierzaki Warszawiaki" na 2022 rok jest dostępny w sprzedaży od wtorku 16 listopada, a w nim znajdziemy mnóstwo przepięknych ujęć z udziałem podopiecznych stołecznego ZOO. Sprawdź, jakie stworzenia ozdobią przyszłoroczny kalendarz.

Jeśli ktoś się zastanawia jaki sobie kupić kalendarz lub chce sprawić komuś przyjemność - Warszawskie ZOO ma świetną propozycję: kalendarz ścienny ze zwierzakami warszawiakami! Bohaterami okładek kalendarza ostatecznie są aż 4 zwierzęta ze stołecznego ogrodu: irbis Layla, słoń Leon, ara Verda i bongo Molly. Wnętrze kalendarza kryje więcej mieszkańców Warszawskiego ZOO.

Zwierzęta z Warszawskiego ZOO przez 365 dni w roku

Oprócz okładkowych gwiazd w kalendarzu znalazło się 12 zdjęć zwierząt wykonanych przez wolontariuszy Warszawskiego ZOO. Każde zdjęcie jest formatu A3, a sam kalendarz po rozłożeniu i zawieszeniu zajmuje powierzchnię A2. Tak duże kalendarium przewiduje miejsce na notatki. Kalendarz został tak zaprojektowany, by jego właściciel mógł wyciąć sobie zdjęcie lub zdjęcia ulubionego zwierzaka i oprawić je w ramki.

Kalendarz „Zwierzaki Warszawiaki” jest bardzo oryginalny i praktyczny. Można w nim znaleźć:

- wykaz świąt związanych ze zwierzętami i przyrodą,

- nazwy dni i miesięcy w jęz. polskim i angielskim,

- ciekawostki na temat zwierzęcych bohaterów z kalendarza oraz kategorie ich zagrożenia w jęz. polskim i angielskim.

Przy tych wszystkich zaletach cena nie jest wygórowana – 25 zł, a dochód przeznaczony jest na ZOO i jego mieszkańców.

Głosowanie na bohatera okładki

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie mieszka ponad 12 000 zwierząt, przedstawicieli 570 gatunków – było bardzo trudno podjąć decyzję - które zwierzę trafi do kalendarza. Jeszcze trudniej było wybrać zwierzaka na okładkę! W tym przypadku ZOO poprosiło swoich fanów z Facebooka o opinię i głosowanie na 4 propozycje – zdecydowaną przewagą głosów wygrała Layla – samica irbisa śnieżnego urodzona w Warszawskim ZOO. Przepiękny, puszysty kot, przedstawiciel zagrożonego gatunku miał niewątpliwą przewagę nad pozostałymi zwierzętami – po prostu zdecydowanej większości ludzi bardziej podoba się to, co miłe i puchate, a do tego młode. Żaden pająk, ani nawet żółw, nie może liczyć na takie uwielbienie. W przyrodzie jednak wszystkie zwierzęta są ważne i mają swoją niszę. Są też osoby, które kochają zwierzęta piękne w sposób nieoczywisty. Dlatego w kalendarzu znaleźli się przedstawiciele puchatych, pierzastych i tych kosmatych. A wersje okładek są 4 do wyboru – decyzję można podjąć przy zakupie – to w odpowiedzi na prośby osób, które były w mniejszości, a wolały mieć papugę lub słonia na okładce.

Tyle kalendarzy, ile słoni

Liczba kalendarzy jest ograniczona, ale ich ilość to nie przypadek. Do dyspozycji zwierzęcych fanów jest 1307 szt. – tyle, ile wynosi całkowita wielkość populacji słoni afrykańskich w Malawi w Afryce (statystyki z 2016 r.). Obecnie pod ochroną znajduję się 89% obszaru, na którym żyją słonie. Słonie w Malawi występują na 7% powierzchni kraju, tj. 7,789 km2. W samym Parku Narodowym Kasungu w Malawi, obecnie żyje tylko około 100 słoni, a jeszcze 25 lat temu ich liczba wynosiła ok. 1000 osobników!

Wszystkie osoby zainteresowane kupnem zapraszamy do Punktu Obsługi Klienta ZOO przy ul. Ratuszowej. Sprzedaż kalendarzy odbywa się tylko na miejscu w ZOO, bez możliwości wysyłki.

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Źródło: materiały prasowe

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami