Swiatzwierzat.pl > Gwiazdy i ich zwierzęta > Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:44

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

JOAQUIN PHOENIX
JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Słynny amerykański aktor Joaquin Phonix nieprzerwanie wspiera walkę o ochronę środowiska oraz prawa zwierząt. Tym razem zadeklarowany weganin i aktywista nawołuje do uwolnienia zwierząt, które niegdyś były inspiracją dla animowanego filmu Disneya "Mój brat niedźwiedź".

Joaquin Phoenix nie pozostaje obojętny na cierpienie zwierząt, które przed laty zainspirowały twórców filmu studia Walta Disneya do stworzenia poruszającej animacji o przyjaźni niedźwiedziego rodzeństwa. Odtwórca roli Jokera zwrócił się z apelem do właścicielki rancza na Florydzie o bezwarunkowe uwolnienie dwóch zwierząt i przeniesienia ich do akredytowanego rezerwatu.

Niedźwiedzie zmuszane są do udziału w pokazach

Wielokrotnie nagradzany aktor nie bez powodu został okrzyknięty Człowiekiem Roku PETA. W trakcie gali rozdania nagród BAFTA aktor wystosował emocjonalny apel o świadomej rezygnacji ze spożywania mięsa. Wyprodukował również pełnometrażowy dokument „The Animal People” opowiadający o hodowli zwierząt oraz tzw. “mokrych targach”, które uważane są za źródła masowych zachorowań na choroby odzwierzęce.

W ostatnim czasie Phoenix, który użyczył głosu głównej postaci Kenai w filmie "Mój brat niedźwiedź", zdecydował poświęcić się sprawie uwolnienia dwóch niedźwiedzi - Bambi i Bruno - przebywających na ranczu Bearadise Ranch. Pomimo informacji widocznych na stronie internetowej rezerwatu, jakoby misją placówki było "edukowanie i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ochrony siedlisk i ochrony wszystkich gatunków niedźwiedzi" rzeczywistość różni się od zamierzeń właścicieli. W ostatnim czasie ujawniono, że oba niedźwiedzie stały się częścią wędrownego programu.

Joaquin Phoenix wzywa do natychmiastowego uwolnienia zwierząt

Aktor poczuł się w obowiązku podjąć odpowiednie kroki, dlatego zwrócił się w liście skierowanym do właścicielki rancza, Moniki Welde, z prośbą o przeniesienie zwierząt do akredytowanego rezerwatu przyrody.

- Droga Moniko, właśnie dowiedziałem się, że dwa niedźwiedzie występujące w twoim wędrownym programie, Bambi i Bruno, służyły jako modele dla filmu Disneya 'Mój brat niedźwiedź'. Użyczyłem głosu głównemu bohaterowi filmu, Kenai, który w ramach lekcji empatii zyskał magiczną moc widzenia świata oczami niedźwiedzia. Teraz ja proszę cię o to samo. - zaapelował Phoenix i dodał. - Te niedźwiedzie zasługują na coś lepszego niż życie w drodze, gdzie są okradane ze wszystkiego, co dla nich naturalne i ważne. Jeśli się postawisz na ich miejscu, jestem pewien, że ty też to zobaczysz.

Bambi i Bruno, wraz z jedenastoma innymi osobnikami, biorą udział w pokazach przed szeroką publicznością, co skutkuje degradacją ich naturalnych potrzeb i zdolności. Jak zauważa Phoenix, nie mają możliwości wspinania po drzewach, bawienia się czy nawet samodzielnego polowania i łowienia ryb.

- Bambi i Bruno nigdy nie zaznają życia na wolności. Nigdy nie zwęszą łososi, nie przemierzą gór - ale to nie znaczy, że ich życie nie może się poprawić. Czy mogłabyś proszę zastanowić się nad zakończeniem wykonywania przez nie tych wszystkich sztuczek i podróży i dać wszystkim niedźwiedziom w swoim obiekcie szansę na to, aby żyły, jak niedźwiedzie. Jeśli chcesz zrobić to, co jest dla nich najlepsze pozwól, że pomogę zaaranżować ich przeniesienie do akredytowanego rezerwatu - nawołuje aktor.

Działacz otrzymał wsparcie od organizacji PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) oraz setek tysięcy internautów z całego świata. Czy dzięki ich wspólnym staraniom w szczytnym celu Bambi i Bruno w końcu wrócą do naturalnego środowiska? Zobacz zdjęcie:

Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Totally Vegan Buzz (@totallyveganbuzz) Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!