Swiatzwierzat.pl
jelonek

facebook.com/wedontdeserveanimalsDM

Maleńki jelonek podszedł do kobiety. Był całkiem sam, myślał, że jest jego mamą

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Amber z Karoliny Północnej w USA była na spacerze, kiedy nagle z zarośli wyszedł maleńki jelonek. Ledwo stojący na nogach maluch zobaczył kobietę z daleka i podszedł do niej, płacząc wniebogłosy. Od razu pomyślał, że ta jest jego mamą i prób

Kobieta pomyślała, że być może mama jelonka jest gdzieś w pobliżu. Została z nim przez chwilę, powstrzymując go od ssania jej kostek. Zdecydowała, że póki co zostawi malucha, nie chciała go "porywać", jeśli jego mama naprawdę była niedaleko. Jednak gdy wróciła po kilku godzinach, jelonek wciąż był w tym samym miejscu i głośno płakał.

Jelonek myślał, że kobieta jest jego mamą

Kiedy Amber zobaczyła, że głodny jelonek wciąż tkwi w miejscu wiedziała, że nie może go tam zostawić. Już oczywiste było, że maluch jest kompletnie sam, nie wiadomo, co stało się z jego mamą.

Poruszona sytuacją maleństwa kobieta zaczęła się zastanawiać, jak mu pomóc. Choć jelonek chciał być jak najbliżej niej i wciąż plątał się przy jej nogach, nie była w stanie go podnieść i bała się, ze niechcący wyrządzi mu krzywdę.

Kobieta poprosiła więc znajomego o wsparcie i wspólnymi siłami udało im się bezpiecznie przetransportować malucha do auta, a potem do domu. Na miejscu Amber wypełniła gumową rękawiczkę mlekiem i dała ją jelonkowi do ssania. Był tak głodny, że wręcz rzucił się na jedzenie.

Następnego dnia jelonek, który otrzymał imię Scout został zawieziony do placówki zajmującej się potrzebującymi zwierzętami. Tam otrzymał niezbędną pomoc.

Jelonek uratowany

Był tak mały, że wymagał wsparcia przy wszystkim - od jedzenia, do zabawy. Jednak wolontariusze robili wszystko, co w ich mocy, by maluch rósł jak najzdrowszy i udało się. Scout urósł już całkiem spory i silny!

W placówce towarzyszą mu inne jelonki, z którymi zdążył się zapoznać i zaprzyjaźnić. Dzięki niezbędnej opiece wszystkie mają szansę, by wydobrzeć na tyle, by wrócić tam, gdzie ich miejsce - na wolność.

Wkrótce i Scout będzie gotów, by powrócić na łono natury. Jednak z pewnością nie zapomni, jak pomogli mu ludzie, na których miał szczęście trafić! Dzięki Amber i wolontariuszom otrzymał niezbędną pomoc i już niedługo będzie mógł zacząć zupełnie nowe życie.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

  • Kradli psy myśliwskie, wszczepiali im nowe czipy. Szajka przestępcza w końcu wpadła

  • Dlaczego kot mnie liże? Niektóre powody mogą zaskakiwać

  • Monitoring uchwycił psa w dziwacznej sytuacji. Co on wyprawia?

Źródło: facebook.com

Podobne artykuły

Wąż Eskulapa - największy wąż występujący w Polsce

Inne zwierzęta

Wąż Eskulapa - największy wąż występujący w Polsce

Czytaj więcej >
Szynszyla - uroczy i płochliwy gryzoń

Inne zwierzęta

Szynszyla - uroczy i płochliwy gryzoń

Czytaj więcej >
delfiny

Inne zwierzęta

Martwe delfiny na plaży. Ghana rozpoczyna śledztwo

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - kurczątko

Inne zwierzęta

Potężny pożar na fermie drobiu. Ogień pochłonął kurnik, zginęło tysiące piskląt

Czytaj więcej >
Świat zwierząt

Inne zwierzęta

Sensacyjne odkrycie na "wyspie marzeń". Słodkie króliczki odnalazły skarb sprzed 9000 lat

Czytaj więcej >
Krogulec - szybki jak strzała postrach mniejszych ptaków

Inne zwierzęta

Krogulec - szybki jak strzała postrach mniejszych ptaków

Czytaj więcej >