Swiatzwierzat.pl
jelonek

facebook.com/wedontdeserveanimalsDM

Maleńki jelonek podszedł do kobiety. Był całkiem sam, myślał, że jest jego mamą

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Amber z Karoliny Północnej w USA była na spacerze, kiedy nagle z zarośli wyszedł maleńki jelonek. Ledwo stojący na nogach maluch zobaczył kobietę z daleka i podszedł do niej, płacząc wniebogłosy. Od razu pomyślał, że ta jest jego mamą i prób

Kobieta pomyślała, że być może mama jelonka jest gdzieś w pobliżu. Została z nim przez chwilę, powstrzymując go od ssania jej kostek. Zdecydowała, że póki co zostawi malucha, nie chciała go "porywać", jeśli jego mama naprawdę była niedaleko. Jednak gdy wróciła po kilku godzinach, jelonek wciąż był w tym samym miejscu i głośno płakał.

Jelonek myślał, że kobieta jest jego mamą

Kiedy Amber zobaczyła, że głodny jelonek wciąż tkwi w miejscu wiedziała, że nie może go tam zostawić. Już oczywiste było, że maluch jest kompletnie sam, nie wiadomo, co stało się z jego mamą.

Poruszona sytuacją maleństwa kobieta zaczęła się zastanawiać, jak mu pomóc. Choć jelonek chciał być jak najbliżej niej i wciąż plątał się przy jej nogach, nie była w stanie go podnieść i bała się, ze niechcący wyrządzi mu krzywdę.

Kobieta poprosiła więc znajomego o wsparcie i wspólnymi siłami udało im się bezpiecznie przetransportować malucha do auta, a potem do domu. Na miejscu Amber wypełniła gumową rękawiczkę mlekiem i dała ją jelonkowi do ssania. Był tak głodny, że wręcz rzucił się na jedzenie.

Następnego dnia jelonek, który otrzymał imię Scout został zawieziony do placówki zajmującej się potrzebującymi zwierzętami. Tam otrzymał niezbędną pomoc.

Jelonek uratowany

Był tak mały, że wymagał wsparcia przy wszystkim - od jedzenia, do zabawy. Jednak wolontariusze robili wszystko, co w ich mocy, by maluch rósł jak najzdrowszy i udało się. Scout urósł już całkiem spory i silny!

W placówce towarzyszą mu inne jelonki, z którymi zdążył się zapoznać i zaprzyjaźnić. Dzięki niezbędnej opiece wszystkie mają szansę, by wydobrzeć na tyle, by wrócić tam, gdzie ich miejsce - na wolność.

Wkrótce i Scout będzie gotów, by powrócić na łono natury. Jednak z pewnością nie zapomni, jak pomogli mu ludzie, na których miał szczęście trafić! Dzięki Amber i wolontariuszom otrzymał niezbędną pomoc i już niedługo będzie mógł zacząć zupełnie nowe życie.

Zobacz wideo.

Źródło: facebook.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Czytaj więcej >