Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Bez pardonu, dostojnym krokiem wszedł prosto na drogę. "Mikołaj go szukał wczoraj" piszą internauci
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 01.12.2023 16:12

Bez pardonu, dostojnym krokiem wszedł prosto na drogę. "Mikołaj go szukał wczoraj" piszą internauci

Łoś wszedł na drogę
Łoś wszedł na drogę, źródło: facebook/Nadleśnictwo Kwidzyn, Lasy Państwowe

W sieci ukazało się nagranie, na którym Nadleśnictwo Kwidzyn należące do Lasów Państwowych pokazało, co kilka dni temu spotkało jednego z przejeżdżających po ich terenie kierowców. By udokumentować całe zdarzenie, mężczyzna szybko zatrzymał samochód i nagrał potężne zwierzę zamieszkujące lasy, które dostojnym krokiem przeszło na drugą stronę drogi.

Łoś z gracją wyłonił się z przydrożnych zarośli

O nagraniu udostępnionym przez Nadleśnictwo Kwidzyn zrobiło się naprawdę głośno w sieci. Osoba przejeżdżająca jedną z tamtejszych dróg była światkiem niesamowicie dostojnej sceny, która zachwyciła wielu miłośników zwierząt. Należy pamiętać jednak, że choć film zachwyca, niesie za sobą równie ważne przesłanie.

Otóż z przydrożnych zarośli na jezdnię wyłonił się majestatyczny łoś. Zwierzę dostojnym, z pełną gracją, powolnym krokiem weszło na drogę, by po chwili znaleźć się po drugiej stronie. Nie da się ukryć, że całemu obrazkowi niesamowitego klimatu bez dwóch zdań dodawała magiczna zimowa sceneria. W związku z tym nie ma się co dziwić, że ten obrazek urzekł tak liczne grono internautów.

100-letnia kobieta adoptuje psa, którego nikt nie chce. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

Piękne, ale i niebezpieczne widowisko

Nietrudno się dziwić zachwytom internautów przepięknym okazem łosia, jednak nie można zapominać, że to masywne zwierzę, które niestety zdarza się, że wychodzi wprost pod koła rozpędzonego auta. Takie sytuacje niekiedy kończą się tragicznie, śmiercią majestatycznego mieszkańca lasu, a nawet kierowcy lub pasażerów samochodu.

Zwłaszcza zimą, gdy nawierzchnie są pokryte śniegiem i lodem, leśnicy proszą, by kierujący pojazdami zachowali szczególną ostrożność, przede wszystkim w miejscach, gdzie na drogę może wtargnąć leśna zwierzyna. 

Mam nadzieję, że ten widok przemówi do niektórych kierowców i zdejmą nogę z gazu, jadąc przez las - pisze jeden z internautów pod udostępnionym filmem z łosiem w roli głównej.

Internauci zachwyceni dostojnym łosiem

Nagranie łosia przechadzającego się po drodze w Nadleśnictwie Kwidzyn doczekało się wielu reakcji i komentarzy. Oczywiście obok tych niosących prośbę o zachowanie ostrożności przez kierowców znalazły się również te bardziej humorystyczne.

  • Niespiesznie, tup, tup, wszędzie zdąży;
  • Tak pięknie, ale niebezpiecznie;
  • Mikołaj go szukał wczoraj;
  • Łosie to niespotykanie energiczne zwierzęta - piszą użytkownicy sieci.

źródło: facebook/Nadleśnictwo Kwidzyn, Lasy Państwowe