Swiatzwierzat.pl
Ollie

youtube/crufts

Jack russell terier namieszał podczas zawodów. Podbił serca jurorów i całej publiczności

17 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jack russell terrier o imieniu Olly skradł serca wszystkich widzów konkursu Rescue Dog Agility. Wcale nie chodziło o bezbłędne pokonanie toru, czy najszybszy czas ukończenia konkurencji. Biało-brązowy piesek dał niezwykły popis urozmaicony fikołkami i wyskokami w powietrze. Nagranie rozbawi Was do łez!

Jack russell terriery może są niewielkimi psami, ale za to niewiele czworonogów jest w stanie dorównać im charakterem czy temperamentem. Te energiczne i inteligentne zwierzaki szybko uczą się komend, ale nie zawsze tańczą, jak im się zagra.

Rewelacyjny występ psa podczas konkursu agility

Psiak o imieniu Olly był jednym z wielu zawodników w konkursie Rescue Dog Agility w 2016 roku. Początek rywalizacji o pierwsze miejsce wypadł całkiem obiecująco - jack russell terrier ruszył w stronę przeszkód z zawrotną prędkością. Tuż za nim biegła jego przewodniczka Karen.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem aż do momentu wykonania slalomu pomiędzy słupkami. Olly w połowie zrezygnował z dalszego wykonywania manewru i ruszył w stronę kolejnej przeszkody, czemu towarzyszył śmiech spikera.

Pies sąsiadów

Przechodzi ludzkie pojęcie, jak chciała się zemścić na sąsiadach. Za cel obrała ich psa

CZYTAJ DALEJ

Prędkość, z jaką psiak pokonywał kolejne punkty na trasie, jest godna pozazdroszczenia! Podczas przeskakiwania jednej z przeszkód widać było tylko jego tylne łapki!

W ostatnich sekundach konkursu spiker i widzowie zanosili się śmiechem, obserwując kolejne potknięcia w wykonaniu czworonożnego zawodnika. Olly wbiegał na widownię, uciekł szczeliną w banerze reklamowym, a także zaliczył fikołek. Co najważniejsze, żadne z niepowodzeń nie odbierało mu radości ze świetnej zabawy. Chociaż nie wygrał, dla nas jest niekwestionowanym numerem jeden!

Wideo spotkało się z ciepłym odbiorem, a od czasu publikacji w mediach społecznościowych odtworzyło je łącznie ponad 22 miliony ludzi. Sami zobaczcie, jak dał czadu!

Zobacz nagranie:

Czy wszystkie psy mogą brać udział w agility?

Agility to jeden z najpopularniejszych psich sportów, polegający na prowadzeniu czworonoga głosowymi i ruchowymi komendami przez swojego przewodnika. Psiak biorący udział w konkurencji musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód. Konieczne w osiągnięciu sukcesu jest idealne zgranie oraz wzajemne zrozumienie między psem a jego przewodnikiem.

Agility mogą uprawiać wszystkie zdrowe psy - rasowe oraz nierasowe, zarówno duże jak i małe, nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń. Kluczowym czynnikiem kwalifikującym parę do zawodów jest zdrowie i dobra kondycja fizyczna, nie tylko psa, ale również jego właściciela. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Źródło: youtube/crufts

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >