Swiatzwierzat.pl
Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta Zaskakujące stanowisko

David Fisher/Shutterstock/Rex Fashion/East News

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Kylie Jenner niewątpliwie lubi zaskakiwać i wzbudzać kontrowersje. Doskonale udało jej się to podczas Paris Fashion Week, dzięki kreacji, która szerokim echem odbiła się na całym świecie. Suknia, której elementem była sztuczna głowa lwa, wzbudziła mieszane uczucia, zwłaszcza wśród obrońców praw zwierząt. Jednak wielkim zaskoczeniem w tej kwestii okazało się stanowisko PETA.

25-letnia amerykańska celebrytka dumnie pozowała w błysku fleszy na pokazie Schiaparelli Haute Couture w Paryżu, który odbywał się w ramach tamtejszego Tygodnia Mody. Jednak jej kreacja, przez wielu internautów uznana za kontrowersyjną, wywołała ogromne zamieszanie. Czy sztuczna głowa lwa przyczepiona do czarnej sukni była trafną stylizacją? Do sprawy odniosła się również PETA.

"Piękna i bestia", czyli wielki niesmak kostiumem Kylie Jenner

Oliwy do ognia Kylie Jenner dolała również opisem do zdjęć, na których pozuje w kontrowersyjnym stroju. Celebrytka podpisała je jako "Piękna i bestia", co także nie umknęło uwadze internautów. Nie omieszkała również pochwalić projektantów, spod których igły wyszła kreacja, dodając, że całość została stworzona na drukarce 3D bez użycia materiałów pochodzenia odzwierzęcego. Jednak fala krytyki wylała się również na projektanta marki Schiaparelli Daniela Roseberry'ego.

dofinansowanie na zwierzęta

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

CZYTAJ DALEJ
Kylie Jenner

Ziya / SplashNews.com/East News

Zdaniem wielu internautów i działaczy na rzecz ochrony praw zwierząt, suknia Jenner została odebrana jako gloryfikacja polowań, po których kłusownicy dumnie pozują z głową zwierzyny, chwaląc się ustrzelonym trofeum. Dezaprobatę wyraziło również wiele organizacji prozwierzęcych, magazynów i dziennikarzy z całego świata.

- Ogarnia mnie smutek, gdy widzę celebrytów normalizujących okrucieństwo wobec zwierząt - komentowali użytkownicy sieci.

- Te zdjęcia pokazują tylko, że te zwierzęta mają wartość po swojej śmierci. Ich piękno leży w ich życiu, ich przystosowaniach i historii ewolucji. To nie jest dobra inspiracja - napisał Dan O'Neill, dziennikarz BBC.

Kylie Jenner

David Fisher/Shutterstock/Rex Fashion/East News

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta Zaskakujące stanowisko

Zaskakujące stanowisko PETA

"The Daily Mail" o komentarz poprosiło również organizację PETA. Według oficjalnej strony PETA należy do niej ponad 5 milionów osób, co czyni ją największą na świecie organizacją zajmującą się prawami zwierząt. 

Jej prezes Ingrid Newkirk wydała oświadczenie, w którym poruszyła temat nie tylko kontrowersyjnej kreacji Kylie Jenner, ale także podobnie wystylizowanych Naomi Campbell i Iriny Shayk. Jednak jej słowa mocno zszokowały większość miłośników zwierząt i osoby walczące o ich dobrobyt. Ku wielkiemu zdziwieniu internautów, Newkirk nie skrytykowała, a wręcz pochwaliła stanowisko modelek:

- Te bajecznie innowacyjne, trójwymiarowe głowy zwierząt pokazują, że tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób – a spojrzenia Kylie, Naomi i Iriny celebrują piękno dzikich zwierząt i mogą być wyrazem sprzeciwu wobec polowania na trofea, podczas którego lwy i wilki są rozdzierane na strzępy, aby zaspokoić ludzki egotyzm.

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta Zaskakujące stanowisko (1)

instagram/kyliejenner

W dalszej części prezeska PETA zwróciła się do gwiazd, by zrezygnowały z produktów wełnianych, bowiem ich powstawanie wiąże się z niehumanitarnym traktowaniem owiec. Podobnie w przypadku jedwabiu, którego producja przyczynia się do zabijania jedwabników.

Warto zaznaczyć, że w przeszłości PETA mocno krytykowała Kylie Jenner za noszenie części garderoby pochodzących z prawdziwych futer. Najwyraźniej tym razem jej przedstawiciele nie widzą nic złego w stroju, który zniesmaczył miliony ludzi na całym świecie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: dailymail.co.uk; tmz.com

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >