Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Indie: wstrząsające nagranie ukazuje dziewczynkę zaatakowaną przez kobrę
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:46

Indie: wstrząsające nagranie ukazuje dziewczynkę zaatakowaną przez kobrę

BeFunky-collage - 2021-09-20T164814.626
Photo by Hendrik Schlott on Unsplash

Do mrożącego krew w żyłach wydarzenia doszło w Indiach, w wiosce Borkhedi w stanie Maharasztra. Kobietę obudził dziwny dźwięk, dochodzący z pokoju jej córki. Gdy zajrzała za drzwi, jej oczom ukazał się widok, który do końca życie będzie jej się śnił w koszmarach.

Jej 7-letni córeczka spała na podłodze. Nie była jednak sama. Na jej ciele ułożyła się jadowita kobra. To jej ruchy zbudziły matkę, a po chwili także i córkę.

Dziewczynka musiała leżeć bez ruchu przez dwie godziny

Matka instynktownie pokazała córce gestem, by się nie ruszała. Gdy do pokoju wszedł jej mąż, jemu też kazała zamilknąć. Miała nadzieję, że jeśli dziewczynka nie będzie się ruszać, kobra sama z niej zejdzie i odpełznie w noc.

Mężczyzna nie mógł czekać z założonymi rękami i poszedł do sąsiadów po pomoc. Ktoś wpadł na pomysł, by zadzwonić po zaklinacza węży. Zaklinacze tacy byli swego czasu bardzo popularni w Indiach, choć od 1975 r. ryzykowne zajęcie zostało zepchnięte do szarej strefy i znalezienie numeru do mężczyzny zajęło dużo czasu.

Nie było jednak pośpiechu, bo kobra nigdzie się nie wybierała. Siedziała na dziewczynce z otworzonym kapturem, co świadczyło, że jest zaniepokojona i może zaatakować. Jad kobry jest bardzo groźny dla ludzi i jeden nieostrożny ruch mógłby spowodować, że wąż ukąsi dziewczynkę.

Sparaliżowana strachem 7-latka aż przez dwie godziny leżała bez ruchu, czekając na pomoc lub usunięcie się kobry. W tym czasie sąsiedzi nieszczęsnej rodziny robili zdjęcia i nagrywali niecodzienne zdarzenie.

Zaklinacz zawiódł, ale ojciec zadziałał szybko

Wreszcie przyjechał zaklinacz węży. Niestety, nie spisał się. Gdy mężczyzna zaczął majstrować przy podenerwowanej kobrze, wąż w końcu stracił cierpliwość i ugryzł dziewczynkę w ramię! Na szczęście jednocześnie uskoczył w bok i uciekł przez okno.

Ojciec dziewczynki natychmiast wpakował ją do samochodu i zawiózł do oddalonego o 25 km szpitala. Zajęło mu to 15 minut, dzięki czemu małej szybko podano surowicę. Choć jej ramię spuchło i zmieniło kolor, lekarze twierdzą, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obejrzyjcie przerażające nagranie z tego incydentu, opublikowane na YouTube:

Źródło: Times of India, YouTube.com @Lokmat

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!