Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Indie: kamery ochrony nagrały atak lampart na psa. Cała wioska gotowa do walki z drapieżnikiem
Emil Hoff
Emil Hoff 23.08.2021 02:00

Indie: kamery ochrony nagrały atak lampart na psa. Cała wioska gotowa do walki z drapieżnikiem

BeFunky-collage - 2021-08-23T101345.664
m.timesofindia.com

Wstrząsające nagranie postawiło na nogi całą wioskę Panhala w indyjskim dystrykcie Kolhapur. Kamery ochrony przy jednym z budynków uchwyciły bezlitosny atak lamparta na psa.

Już od paru dni mieszkańcy wioski Panhala widywali w okolicy lamparta. Krył się wśród gęstych lasów, otaczających wioskę, ale od czasu do czasu dawał się zobaczyć ludziom w pobliżu ich siedzib.

Wstrząsająca napaść na psa

Rada wioski powołała nawet rodzaj straży, złożonej z mężczyzn i mającej za zadanie patrolowanie brzegów lasu, tak by odstraszyć lamparta.

Niestety, wysiłki mieszkańców najwyraźniej nie odniosły skutku. Pewnej nocy doszło do śmiałego i porażającego ataku.

Lampart zakradł się na teren gospodarstwa należącego do doktora Raj Holkara. Kamery ochrony nagrały, jak zwierzę atakuje i porywa jednego z psów należących do mężczyzny.

- Mieszkam blisko granicy lasu - mówi Raj Holkar w wywiadzie dla Times of India. - Dość często widuję wśród drzew lamparty, zdarzało się też, że atakowały moje zwierzęta. Ale tak śmiałej napaści jeszcze nie widziałem.

Zdesperowany lampart?

Rada wioski zwróciła się do mieszkańców o zachowanie spokoju i trzymanie się na baczności. Straże mają zostać zdwojone, tak nie dać dzikim zwierzętom dostępu do wioski.

Zazwyczaj lamparty żywią się małymi zwierzętami, na które polują w dżungli. Unikają ludzi, a więc i towarzyszących im psów. W tym wypadku zwierzę musi być wyjątkowo zdesperowane, skoro zdecydowało się zapuścić na teren gospodarstwa i zaatakować psa.

Nagranie z kamery ochrony, ukazujące atak, można zobaczyć, klikając tutaj. UWAGA! Film jest drastyczny, oglądacie na własną odpowiedzialność.

Źródło: Times of India

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami