rudy kot
Źródło: pixabay/wini021

Jak nazwać rudego kota? 10 imion, które będą pasować każdemu mruczkowi

12 Lutego 2021

Zastanawiasz się jak nazwać nowego członka rodziny? Jeśli jest to rudy kociak to już śpieszymy z odpowiedzią! Wybór imienia dla rudego kota wcale nie musi oznaczać drogi na skróty. Oczywiście można nazwać zwierzaka... Rudy, ale czy na pewno to dobry pomysł?

Imię dla kociaka powinno być dźwięczne i krótkie. Nie może być obraźliwe, wulgarne, nawiązujące do przykrych wydarzeń czy sytuacji. Wszak, kociak z danym imieniem będzie chodził do końca życia. Nie zawsze będzie na nie reagował, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć zwierzaka przychodzenia na imię.

Imię dla kociaka

W porównaniu do psów koty wolniej uczą się swoich imion. Szybciej zapamiętują dźwięk otwieranej puszki, niż swoje imię, jednak jeśli będziemy go używać wiele razy w ciągu dnia, zwierzak z pewnością je zapamięta. W pewnym momencie kociak przyzwyczai się do dźwięku swojego imienia i zacznie na nie reagować. Co ciekawe, warto zastanowić się nad imieniem zawierającym głoski - c, ć, cz, ś, s oraz sz. Udowodniono, że mruczki bardziej reagują na wyrazy "szeleszczące", dlatego przychodzą na "Kiciuś", "kici kici", uciekają na słowo "psik"

Jak wybrać imię dla kota?

W internecie można spotkać tysiące propozycji imion dla kota. Jedni decydują się na nazwanie zwierzaka bohaterem z ulubionej bajki czy filmu, inni ze względu na charakter, a jeszcze inni nie kierują się żadną z zasad podczas wyboru. Co ciekawe, wielu właścicieli kociaków zapomina nazwać swoje mruczki! Często kot zostaje kotem, a imię zamieszczone w książeczce weterynaryjnej nigdy nie było używane.

Nie polecamy niewybierania imienia dla zwierzęcia, bo niby dlaczego nasz pupil miałby być bezimienny? Imię dla kota powinno mówić coś o zwierzaku, najczęściej zalecana jest kilkudniowa obserwacja zwierzęcia, a dopiero później zastanowienie się nad imieniem. Grzecznych kotów nie warto nazywać Diabełek, a niegrzecznych mruczków Aniołek. W ten sposób nasz gość, który pragnie pogłaskać zwierzaka może się bardzo sparzyć i zostać przez takiego Aniołka podrapanym. Niesmak pozostanie.

Dorosły kot może zrobić krzywdę małemu. Jak tego uniknąć?Dorosły kot może zrobić krzywdę małemu. Jak tego uniknąć?Czytaj dalej

Imię dla rudego kota

Ostatnio przedstawialiśmy Wam listę imion dla małych psów! Dziś z kolei, prezentujemy imiona dla rudych kociaków. Jak można nazwać mruczka?

- Garfield - najpopularniejsze imię dla rudego kota. Postać Garfielda stworzył Jim Davis
- Ginger - inaczej rudy
- Ginny - rudowłosa piękność, siostra Rona z serii o Harrym Potterze
- Lisek - rude zwierzątko
- Piegusek - choć koty nie mają piegów, te są charakterystyczne u osób z rudymi włosami

- Pipi - a właściwie Pipi Pończoszanka, rudowłosa postać fikcyjna, tytułowa bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji
- Red - dla bardzo rudych (czerwonawych) kociaków
- Tygrysek - pamiętacie Tygryska z Kubusia Puchatka? Tak, ten zwierzak był bardzo pomarańczowy!
- Ognik - dla bardziej żywiołowych, charakternych mruczków
- Orange - dla bardziej puszystych zwierzaków

Co myślicie o tych imionach? Koniecznie podzielcie się z nami informacją jak Wy nazwaliście swoje zwierzaki!

Zobacz zdjęcie:

rudy kotrudy kot

Pixabay/Kimulechka

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł