Swiatzwierzat.pl
zrzutka/ufw8hk

zrzutka/ufw8hk

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kilka dni temu, a dokładniej 15 kwietnia suczka rasy husky o imieniu Lilu padła ofiarą zwyrodnialca grasującego na osiedlu w Nowej Soli (woj. lubelskie). Zwierzę w ciężkim stanie trafiło do lecznicy, gdzie wykonane zdjęcie rentgenowskie żołądka ujawniło straszną prawdę. Pupil podczas spaceru omyłkowo skonsumował mięso, w które ktoś powtykał gwoździe.

Suczka otarła się o śmierć. Zjadła nafaszerowaną gwoździami wędlinę, które utkwiły w jej żołądku i jelitach. Na szczęście pies nie zdążył połknąć ich wszystkich. Pani Paulina w porę zainterweniowała i natychmiast udała się do gabinetu weterynaryjnego.

Ktoś próbuje mordować zwierzęta na Lubelszczyźnie

Dzięki szybkiej reakcji właścicielki oraz nieocenionej pomocy lekarzy weterynarii operacja się udała, choć stan suczki wciąż jest ciężki. Ukochany pupil wraca powoli do zdrowia.

- Twarda babka z niej, walczy. Przed nami długa droga powrotu do zdrowia, potrzebny jest czas, odpowiednia opieka i pielęgnacja. Nie zamierzamy się poddać – zapowiada mieszkanka Nowej Soli.

Koszty związane z leczeniem i operacją husky'ego opiewają na dwa tysiące złotych, dlatego opiekunka Lilu zwróciła się o pomoc do internautów. Ludzie o dobrych sercach nie zawiedli kobiety w potrzebie. Zrzutka przekroczyła zamierzony cel.

Interwencyjnie odebrany pies

Właścicielka żyletką obcinała psom uszy i ogon. Chciała, by przypominały amstaffy

CZYTAJ DALEJ

Sprawca wciąż jest na wolności

Wieść o brutalnym ataku na czworonoga rozniosła się w błyskawicznym tempie. Jak podaje Gazeta Lubelska, mieszkańcy Nowej Soli są oburzeni zachowaniem człowieka, któremu ewidentnie przeszkadzają zwierzęta.

- Jakim trzeba być bydlakiem, żeby w ogóle wpaść na taki pomysł. Jeśli nie bezwzględne pozbawienie wolności, to chociaż prace społeczne na rzecz schroniska dla zwierząt. Do tego podanie wyroku do wiadomości publicznej - wystąpiła z propozycją jedna z mieszkanek.

Sprawa została zgłoszona na policję, a właścicielka Lilu ostrzega mieszkańców Nowej Soli na mediach społecznościowych, donosząc, że sprawca najprawdopodobniej rozłożył więcej pułapek na zwierzęta w okolicy osiedla Konstytucji oraz 1. Maja 26. Podczas spacerów należy zachować szczególną ostrożność.

Nowosolska policja sprawdza, czy na miejscu zdarzenia znajdują się kamery monitoringu. Nagranie może pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Na szczęście dotąd funkcjonariusze nie odnotowali innych przypadków napaści na bezbronne czworonogi.

Zwracamy się z prośbą, aby wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje związane z tym zdarzeniem, skontaktowali się z odpowiednimi służbami.

Zobacz zdjęcie:

RTG

zrzutka/ufw8hk

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >