Swiatzwierzat.pl
pixabay/susanne906

pixabay/susanne906

Amstaff dotkliwie pogryzł złodzieja. Oszpecił go na całe życie

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

25-letni mężczyzna został zaatakowany przez psa pozostawionego przed marketem. Sprowokowany amstaff odgryzł mu kawałek nosa. Zwierzę nie miało kagańca. Jak ustalili funkcjonariusze, poszkodowany w trakcie zdarzenia mógł być pijany.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę, 17 kwietnia w godzinach wieczornych. Po godzinie 18 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pogryzieniu człowieka przez zwierzę. Amstaff oszpecił mężczyznę, gryząc go w twarz.

Amstaff odgryzł mężczyźnie kawałek nosa

Jak podaje portal lwowecki.info, świadkowie zdarzenia zrelacjonowali, iż młody mężczyzna, będący pod wyraźnym wpływem alkoholu, opuścił supermarket i podszedł do zwierzęcia uwiązanego do stojaka na rowery.

W następnej kolejności z niewiadomych przyczyn zaczął się schylać i zaczepiać czworonoga. Rozdrażniony pies nie pozostał mu dłużny. W jednej chwili doskoczył do jego twarzy i odgryzł mu kawałek nosa.

Na miejsce wezwano patrol policyjny. W rozmowie z TVN24 Olga Łukaszewicz z policji w Lwówku Śląskim podkreślała, że od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Zderzak

Kobieta potrąciła psa. Zwierzę utknęło w zderzaku samochodu

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna nie był bez winy

25-latek został przewieziony do szpitala celem wykonania niezbędnych badań. Jak ustalili funkcjonariusze, chwilę przed niefortunnym wypadkiem, miał się dopuścić kradzieży w sklepie.

- Ukradł jedną butelkę whiskey - zdradza TVN24 Łukasiewicz.

Zszokowany mężczyzna w chwili ataku wypuścił z ręki butelkę alkoholu, która rozbiła się o ziemię. Mimo to mężczyzna nie został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie.

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia oraz ustalenie tożsamości właściciela zwierzęcia.

Warto zaznaczyć, że za kradzież poszkodowanemu 25-latkowi grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >