Husky
Źródło: unsplash/Andriyko Podilnyk

Jak wybrać imię dla psa husky? Oto najciekawsze pomysły na ksywę dla twojego pupila

15 Lutego 2021

Zastanawiasz się nad imieniem dla swojego psa rasy husky? Podpowiadamy, jakie cechy powinno nosić dobre imię dla Twojego pupila. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, a na pewno nie będziesz mieć problemu z nazwaniem swojego czworonoga.

Husky to nadwyraz tajemnicze i zarazem osobliwe stworzenia. Znane są ze swoich zachwycających, niebieski oczu. Ten kolor przyciąga wielu, którzy bezpamięci zakochują się w uroczych psach. Jeżeli właśnie stałeś się właścicielem psa tej rasy, to na pewno zastanawiasz się teraz nad wyborem imienia dla swojego pupila. Spieszymy z pomocą!

Jak nazwać psa Husky

Psy tej rasy wywodzą się z terenów dalekiej Syberii oraz Alaski. Naszym zdaniem warto więc sięgnąć po tradycyjne imiona i zawołania, jakich używają współcześni Rosjanie, a dla miłośników historii kuszącą wizją może być zagłębienie się w nazwy, jakie nadawali rodowici Indianie, czy ludy syberyjskie przed słowiańską kolonizacją.

Przede wszystkim, aby wybrać odpowiednie imię dla psa - bez względu na jego rasę należy pamiętać o kilku złotych zasadach. Pierwsza z nich mówi o tym, że dobre imię powinno składać się z dwóch sylab? Łatwiej będzie je zapamiętać psu i szybciej nauczy się na nie reagować.

Po drugie, warto, aby w imieniu naszego pupila znalazła się chociaż jedna spółgłoska dźwięczna. Mowa tutaj o takich głoskach, jak p,b,g,w,z,d. Nie bójmy się sięgnąć do naszego wspaniałego systemu fonologicznego i wziąć z niego, tak charakterystycznych dla polszczyzny dźwięków jak ś, ć, dź, ź.

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na zdjęcie znienawidzonego kołnierza rozkłada na łopatkiZemsta jest słodka. Reakcja psa na zdjęcie znienawidzonego kołnierza rozkłada na łopatkiCzytaj dalej

Imię dla psa Husky

Przemyślmy starannie kwestię imienia dla naszego czworonoga. Niech będzie ono oryginalne. Raczej nie chcemy, żeby nasz psiak reagował podczas spaceru na nawoływania innych właścicieli. Zrezygnujmy więc z wszelakiej maści Maksów, Pestek i Łapek.

Przy wyborze imienia pamiętaj, aby pasowało ono do Twojego psiaka. Poznaj swojego podopiecznego, nim zdecydujesz się na nadanie mu imienia. Warto także pamiętać, że imię powinno zostać nadane raz na całe życie. Co prawda niektóre zwierzęta zaakceptują jego zmianę, lecz nie wszystkie.

Jak nazwać psa husky? Naszymi propozycjami są takie imiona jak między innymi: Alosza, Anja, Cerber, Duszka, Florka, Inka, Irys, Iszta, Lajla, Nina, Odićka, Tośka. Wybór jest jednak znacznie większy. To właściciel powinien wybrać imię na podstawie swoich zainteresowań i tego, co mu się dobrze kojarzy.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł