Swiatzwierzat.pl
Husky na dachu ze strażakiem

Facebook/Wells Police

Husky wszedł na dach, musiała interweniować straż pożarna. Pies podziękował w najsłodszy sposób

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Nikt nie rozumiał, w jaki sposób husky znalazł się na dachu domu. Pewne było jednak to, że pilnie potrzebował pomocy. Sąsiedzi, którzy go dostrzegli, szybko wezwali pomoc. Strażak bez problemu wszedł na dach i uwolnił uwięzionego psa, a ten

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Wells, w stanie Maine. Husky w tajemniczy sposób przedostał się na dach swojego domu i tam utknął. Właścicieli zwierzaka najwyraźniej nie było w mieszkaniu, więc nie wiedzieli, w jakie wpadł tarapaty. O całym zdarzeniu donieśli sąsiedzi, którzy wezwali na miejsce straż pożarną.

Husky na dachu niczym kot na drzewie

Informacją o tej nietypowej ingerencji podzielili się ze światem na Facebooku sami strażacy, a jeden z nich nagrał zaistniałą sytuację. Husky utknął na dachu budynku w Wells i nie potrafił sam poradzić sobie z wydostaniem się z niego.

Na filmiku widać, jak pies beztrosko spacerował sobie po dachu. Nie było to jednak bezpieczne, zwierzak w każdej chwili mógł się ześlizgnąć i spać około 4,5 metra w dół!

Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali pomoc, która na szczęście szybko przybyła na miejsce i podjęła się niecodziennej interwencji. Strażak Jeff Nawfel wdrapał się na dach po drabinie i podjął się próby otworzenia okna, by wpuścić przez nie psa.

Szczęśliwie, udało mu się tego dokonać, co uwieczniono na udostępnionym nagraniu. Strażak po kilku próbach wpuścił do domu psa, który w nieznany nikomu sposób utknął na dachu.

- Kapitan Straży Pożarnej w Wells, Jeff Nawfel, uratował tego pięknego psa, któremu udało się wydostać i utknąć na dachu. Dziękujemy, Kapitanie Nawfel! - napisała policja z Wells na Facebooku.

Wzruszające podziękowanie

Zanim jednak czworonóg trafił z powrotem do domu, zrobił coś, czego nawet sam Nawfel się nie spodziewał. Husky podszedł do strażaka i w podzięce za ratunek delikatnie polizał go po policzku.

Ta scena dogłębnie wzruszyła wszystkich, którzy obejrzeli nagranie do końca. Internauci są zachwyceni zarówno udaną akcją strażaka, jak i wdzięczną postawą psa.

- Co za szczęście, że pies nie próbował sam zeskoczyć z dachu, tylko grzecznie czekał na pomoc! - napisał z ulgą użytkownik Facebooka.

- To jest pies mojego przyjaciela! Ma na imię Jasper i to nie jest pierwszy raz, kiedy znalazł się na dachu domu... on po prostu uwielbia spędzać czas na dworze tak bardzo, że wykorzystuje każdą okazję do wyjścia na zewnątrz. Właściciele najwyraźniej musieli zapomnieć, że zostawili otwarte okno w pokoju, które później za nim zatrzasnęli. Dziękuję za uratowanie husky'ego! - napisał w komentarzu Erin, który wyjaśnił całą zaistniałą sytuację.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: webinusy.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >