Swiatzwierzat.pl
pies na łóżku

youtube.com/Richard Page

Tak golden retriever próbował wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Piękny uśmiech, czy można go winić?

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Golden retrievery uchodzą za rozkoszne psy, które zrobią wszystko dla swojego właściciela. Jednak nawet tym niemal idealnym czworonogom zdarza się coś przeskrobać. Suczka o imieniu Boo znalazła niezawodny sposób na udobruchanie swojej właści

Golden retriever złamał jedyną zasadę bezwzględnie egzekwowaną przez jego właścicielkę. Żadnych zwierząt w łóżku. Jak widać na poniższym nagraniu, zakazany owoc smakuje jednak najlepiej. Pies, mimo naruszenia wyznaczonego przez opiekunkę zakazu wygląda na bardzo zadowolonego z siebie. Na zastrzeżenia pani odpowiada rozbrajającym uśmiechem. Z wypowiedzi kobiety możemy wnioskować, że to nie pierwszy raz, gdy próbuje w ten sposób uniknąć konsekwencji swoich czynów.

Golden retriever zaprezentował właścicielce piękny uśmiech

Psy czasem zachowują się tak, jakby celowo chciały zirytować swoich właścicieli. Często pod ich nieobecność zwiedzają wszystkie pomieszczenia i zakamarki domu, do których w normalnych okolicznościach nie mają wstępu. Tutaj widzimy bardzo podobną sytuację. Gdy jego właścicielka na chwilę straciła go z oczu, golden retriever postanowił sprawdzić, czy łóżko, na które nie był wpuszczany, jest tak wygodne jak mu się zdawało.

Być może ten gest był wyrazem buntu wobec niesprawiedliwej sytuacji, w której koty mogły pozwolić sobie na więcej niż pies. Właścicielka zwierzaków była dużo mocniej oburzony siedzącym na jego pościeli czworonogiem, niż tym samym zachowaniem ze strony mruczków.

Jedno jest pewne, na takiego czworonoga trudno się długo gniewać. Golden retriever, zamiast bronić się, lub kłócić z właścicielem zaserwował mu jeden z najbardziej rozbrajających uśmiechów, jakie widzieliśmy. Zwierzak dobrze wiedział, że nikt nie jest w stanie mu się oprzeć.

Choć i tak musiał opuścić wygodne posłanie, nie spotkały go z tego tytułu żadne inne nieprzyjemności. Mogłoby się zdawać, że zwierzak doskonale wiedział, co robi i z pełną premedytacją złamał zakaz kobiety, wiedząc, że i tak uda mu się wyłgać od odpowiedzialności.

Golden retrievery uchodzą za najprzyjaźniejsze psy świata

Golden retrievery słyną ze swojego przyjaznego usposobienia. Zazwyczaj świetnie dogadują się zarówno z ludźmi, jak i innymi zwierzętami. Z ich charakterem współgra łagodny wyraz pyszczka i złota sierść. 

Często służbom niepełnosprawnym osobom jako psi przewodnicy. Ta rasa ma niesamowitą zdolność wyczuwania ludzkich potrzeb, z których spełniania czerpie prawdziwą przyjemność. Z tego względu większość z nich szybko opanowuje nowe umiejętności. 

Warto jednak pamiętać, że golden retrievery należą do większych ras psa. Oznacza to, że wymagają sporo aktywności fizycznej. Świetnie nadają się na towarzysza rodziny z małymi dziećmi, lub osób z zamiłowaniem do biegania, lub długich spacerów.

Nie poleca się ich ludziom, którzy całe dnie spędzają w pracy lub poza domem. Te zwierzaki źle znoszą samotność i rozłąkę z opiekunem, dlatego nie pozwól, by przez większość czasu przesiadywały bez opieki. 

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >