Swiatzwierzat.pl
blok

pixabay/robertprax

Mieszkanka Bydgoszczy usłyszała wyrok. Ponad pół roku temu zrzuciła psa z 10 piętra

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Zapadł wyrok dla mieszkanki Bydgoszczy, która pozbawiła życia swojego psa. Kajtek umierał w męczarniach, najpierw będąc podduszanym przez pijaną właścicielkę, później został wyrzucony z balkonu na 10. piętrze. Zwierzę nie miało żadnych szans

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło przy ul. Czartoryskiego są przerażające. Przypomnijmy, w czerwcu 2020 roku mieszkanka Bydgoszczy znęcała się nad swoim czworonożnym przyjacielem. Będąc pod wpływem alkoholu, kobieta ściskała i podduszała psa tak mocno, że zwierzę wyło z bólu. Później wyszła z psem na balkon i wyrzuciła go z 10. piętra wieżowca. Dramat rozegrał się na oczach dzieci. 

Bydgoszcz. Wyrzuciła psa z balkonu, usłyszała wyrok 

Jak informuje,OTOZ Animals o. Kujawsko - Pomorski kobieta usłyszała wyrok. Bydgoszczanka usłyszała zarzut dotyczący zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, za który grozi 5 lat pozbawienia wolności. Sąd nie orzekł najwyżej kary, jednak kobieta i tak trafi do więzienia. 

- Dzisiaj o godzinie 15 (środa, 20 stycznia) zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie. Oskarżona została skazana na 10 m-cy kary pozbawienia wolności, 8-letni zakaz posiadania zwierząt oraz nawiązkę w wysokości 3000 zl na rzecz ochrony zwierząt. Nic nie zwróci życia Kajtkowi. Ale wyrok, który zapadł pozwala wierzyć, że sprawcy znęcania się nad zwierzętami już nie mogą spać spokojnie - czytamy na Facebooku OTOZ.

Mieszkanka Bydgoszczy miała również odpowiedzieć za nienależyte sprawowanie opieki nad dziećmi. 38-lata dopuściła się bowiem okrutnego czynu będąc pod wpływem alkoholu (2 promile we krwi) przy nieletnich. Jednak nie wiadomo, jaki wyrok zapadł w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że właściciele zwierząt zapamiętają, że nie są bezkarni! Za znęcanie się nad pupilem można trafić za kratki. Do form znęcania się zalicza się nie tylko bicie czy kopanie zwierzęcia, ale i nie karmienie go czy nie zapewnienie mu odpowiednich warunków do życia. Obecnie na zewnątrz panują minusowe temperatury. Każdy opiekun ma obowiązek zapewnić ciepłe schronienie psu, kotu czy nawet królikowi!

Zobacz zdjęcie:

Pixabay

Źródło: OTOZ

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >