Swiatzwierzat.pl
Goldeny

instagram/wat.ki

Golden retriever prosi o wybaczenie. Nikt nie potrafi przepraszać tak pięknie jak on, jest wideo

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Golden retriever o imieniu Kiko dopuścił się strasznego "przestępstwa". Pies został przyłapany na gorącym uczynku, kiedy to bez pytania schrupał przysmaki należącego do drugiego czworonoga. Właścicielka nie mogła tym razem przymknąć oka na przew

Golden retriever to rasa psów, która zazwyczaj żyje w zgodzie ze wszystkimi członkami rodziny. Tyczy się to także innych czworonogów mieszkających pod wspólnym dachem. Pupile o złocistej i jedwabistej w dotyku sierści rzadko konkurują z pozostałymi zwierzakami o uwagę swoich właścicieli. Nie oznacza to jednak, że nie mają na swoim koncie przewinień o nieco odmiennym charakterze. 

Golden retriever ukradł psu przysmaki 

Właścicielka przezabawnym czworonogów postanowiła opublikować w sieci jedną ze scen, która rozegrała się w jej mieszkaniu. Na popularnym nagraniu widzimy, że dwa psiaki,  Kiko i Watson, siedzą na podłodze i spoglądają na swoją panią pytającym wzrokiem. Kobieta zaczyna dawać im reprymendę, upominając urocze psiaki, by nie podkradały sobie nawzajem smakołyków. 

Watson, który znany jest z wielkiego apetytu, powoli zaczyna rozumieć, dlaczego jego "mamie" zebrało się na kazania akurat w tym momencie. Okazuje się, że czworonożny smakosz podkradł swojemu bratu przysmak, kiedy ten nie patrzył!

Jednakże złotowłosy piesek wcale nie czuje się dumny z tego, co zrobił swojemu rodzeństwu. Sądząc po jego minie i nieśmiałym zachowaniu, można stwierdzić, że czuje wyrzuty sumienia. Kiedy właścicielka żąda od niego szczerych przeprosin wobec poszkodowanego Kiko, przesłodki futrzak wykonuje gest, o który nikt by go nie podejrzewał.

Watson po prostu obejmuje swojego kolegę dwoma łapami i tuli się do niego aż do momentu, gdy ten mu wybaczy. Chyba każdy obdarzony sercem nie mógłby się długo gniewać, będąc w objęciach tak słodkiego zwierzaka. 

Złociste głodomory

Widząc rozczulającą reakcję zwierzaków z filmiku, nikogo nie powinno dziwić, że przyjazne psy rasy golden retriever są jednymi z najchętniej wybieranych odmian na świecie. Nie są jednak idealne. Mają bowiem jedną wspólną wadę, która może prowadzić do wielu zabawnych, ale też niebezpiecznych sytuacji w domu. Chodzi o niekontrolowane łakomstwo!

Gdy przychodzi pora wyczekiwanego posiłku, golden retrievery mogą mieć znaczny problem z zachowaniem nienagannych manier "przy stole" (a właściwie misce). Nie lubią być trzymane w niepewności, kiedy w powietrzu unosi się smakowity aromat karmy czy ulubionych przysmaków. Dla nich to po prostu istna tortura!

Opiekunowie tych wiecznie głodnych pupili mogli zauważyć, że gdy już zawołają zwierzaka na jedzenie, ten rzuca się z impetem do miski, aby jak najszybciej skosztować psich delicji. Niestety, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu u goldenów jest ogromnym problemem, który nie powinien być ignorowany. Zdarza się bowiem, że swoją zachłannością mogą wyrządzić sobie krzywdę. 

Oczywiście obowiązkiem właścicieli jest, by powyższy scenariusz nie stał się regułą. Zdaniem ekspertów goldeny pod żadnym pozorem nie powinny być przekarmiane, ponieważ ich obżarstwo może doprowadzić do otyłości, a w konsekwencji do wielu poważnych chorób. Koniecznie zwróć na to uwagę, dobierając dla swojego pupila zbilansowaną dietę. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: pl.sputniknews.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >