Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Floryda: turyści nie mogli uwierzyć, co aligator zrobił z ich cennym dronem. Z paszczy buchał mu dym
Emil Hoff
Emil Hoff 02.09.2021 02:00

Floryda: turyści nie mogli uwierzyć, co aligator zrobił z ich cennym dronem. Z paszczy buchał mu dym

BeFunky-collage - 2021-09-02T162413.925
YouTube.com @Viral Vids

Parko Narodowy Everglades na Florydzie (USA) słynie z pięknej i unikalnej przyrody. Główną atrakcją jest wielka populacja aligatorów, które swobodnie żerują na bagnach, mokradłach i grzęzawiskach parku. Grupie turystów udało się uchwycić na wideo niezwykłą interakcję między aligatorem a... nowoczesną technologią.

Rodzinna wycieczka miała osiągnąć punkt kulminacyjny, gdy tata wypatrzył aligatora i postanowił go nagrać. Ponieważ jednak film nakręcony komórką to obecnie za mało, by zaimponować znajomym, turysta wpadł na "genialny" pomysł.

Dronem nad aligatora

Mężczyzna postanowił użyć drona, by nakręcić unikalne zbliżenia potężnego gada. Wprawdzie na terenie Parku Everglades nie wolno używać dronów, ale czym są przepisy wobec perspektywy internetowej sławy?

Okazało się, że pomysł mężczyzny rzeczywiście zapewni mu sławę, ale inną niż myślał. Turysta skierował drona tuż nad głowę aligatora. Wtedy gad zrobił coś, co zaskoczyło wszystkich.

Zamiast siedzieć spokojnie w bagnie i pozwolić się filmować, aligator wyprysnął z wody jak korek z butelki szampana i zręcznie chwycił dron w swe potężne szczęki.

Z paszczy zaczął buchać dym

Turyści zapomnieli, że aligatory zdolne są do podobnych zachowań. Zdarza się, że wielkie gady gwałtownie wynurzają się z wody niemal pionowo w górę, by np. ściągnąć wypatrzoną ofiarę z gałęzi wiszącej nad wodą.

Na oczach zaskoczonych i kompletnie zbitych z tropu turystów aligator pożarł ich cennego drona. Co więcej, zwierzęciu zaczęło się dymić z pyska, jakby zapaliło na raz wszystkie papierosy z paczki.

- O cholera! - słyszymy okrzyki Amerykanów na nagraniu. - Lepiej się stąd zmywajmy!

- Raczej nic mu nie będzie - odpowiada inny głos.

I rzeczywiście, aligator jakby nigdy nic przeżuwa kawałki drona, do wtóru okrzyków i śmiechu obserwujących go turystów.

Internauci oburzeni na turystów

Niezwykłe nagranie trafiło do Sieci i natychmiast zyskało wielką popularność. Internauci nie są jednak zadowoleni ze sposobu, w jaki turyści zadarli z aligatorem. W komentarzach pod filmem, opublikowanym w mediach społecznościowych i na YouTube, dominują głosy potępienia dla nieodpowiedzialnych turystów.

- Mam nadzieję, że obsługa parku zidentyfikuje tego faceta i da mu nauczkę - czytamy w jednym z komentarzy. - Mogli zabić tego aligatora.

- Aligator może być już martwy z powodu krwotoku wewnętrznego! - oburza się inny internauta. - Oby spotkała was sprawiedliwość.

Sami zobaczcie niezwykłe nagranie. Co sądzicie o takim zachowaniu turystów?

Źródło: YouTube.com @Viral Vids

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!