Swiatzwierzat.pl
"potwór"

twitter/ Robert Loerzel

Fale wyrzuciły na brzeg przedziwną kreaturę. Morski "wąż" zidentyfikowany

15 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien Amerykanin odkrył szczątki dziwacznego stworzenia, przypominającego z wyglądu morskiego węża porośniętego "futrem". Zwierzę zostało wyrzucone na brzeg Montrose Beach Dunes w pobliżu jeziora Michigan, a jego identyfikacja okazała się nie lada wyzwaniem dla ekspertów.

Potwory z morskich głębin istnieją naprawdę, a przynajmniej tak twierdzi 55-letni Robert Loerzel, niezależny dziennikarz specjalizujący się w świecie przyrody. Zdjęcia jednego z intrygujących przedstawicieli morskich głębin obiegły Internet, wzbudzając strach i jednocześnie zdumienie u wielu użytkowników sieci.

Dziennikarz znalazł ciało stworzenia z morskich głębin

Mężczyzna zamieścił na swoim profilu na Twitterze zdjęcia przedstawiające szczątki niezidentyfikowanego stworzenia w stanie zaawansowanego rozkładu. Zdaniem Loerzela, znalezisko leżało na piasku, niedaleko ścieżki spacerowej przez wydmy.

Oceniwszy zachowane pozostałości ciała zwierzęcia, mogło ono sięgać około 60 centymetrów. Oprócz tego, morska istota miała głowę wielkości pięści i wąskie ciało podobne do węża bądź węgorza.

- Skóra, która pozostała na szkielecie, wyglądała na wyschniętą i miejscami prawie owłosioną - doprecyzowuje dziennikarz i dodał. - To było po prostu zbyt dziwne, by zachować to wyłącznie dla siebie.

Przyglądając się fotografiom morskiego stworzenia, aż nie chce się wierzyć, że takowe zwierzęta istnieją naprawdę. Pomijając kwestię wątpliwego uroku tych istot, prawdopodobnie nikt nie chciałby ich spotkać podczas przyjemnego pluskania się w ciepłej wodzie.

Bóbr

Przykre wieści o mieszkańcu Morskiego Oka. Przetrwał zimę, zginął spadając z wysokości

CZYTAJ DALEJ

Tajemnica morskiego potwora rozwiązana

Aby dowiedzieć się, jakie zwierzę zostało wyrzucone na brzeg nieopodal rzeki Michigan, Loerzel postanowił skorzystać z aplikacji iNaturalist. Służy ona identyfikacji flory i fauny. Szybko jednak okazało się, że nawet sztuczna inteligencja nie jest w stanie poprawnie sklasyfikować "morskiego potwora".

Zdjęcia niezidentyfikowanego stworzenia stały się tematem gorącej dyskusji pomiędzy użytkownikami aplikacji,. Niektórzy sugerowali, że zwłoki mogą należeć do miętusa, czyli ryby słodkowodnej z rzędu dorszokształtnych, aczkolwiek miętusy nie występują w tamtejszym zbiorniku wodnym. Najbliższe miejsce ich występowania znajduje się w Milwaukee w stanie Wisconsin, około 128 kilometrów na północ.

Choć odpowiedź wydaje się ostateczna, nadal nie rozwiązano zagadki, w jaki sposób miętus znalazł się na wydmach Montrose Beach. Niewykluczone, że ryba została upolowana i przyniesiona tam przez inne zwierzę.

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Mirror

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >