Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Dzikie zwierzę ukryło się w szkolnej toalecie. Wcześniej widziano je kilkukrotnie w okolicy
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.10.2022 16:04

Dzikie zwierzę ukryło się w szkolnej toalecie. Wcześniej widziano je kilkukrotnie w okolicy

3htebd
Youtube/RivCOanimalsPIO

W ostatnim czasie w kalifornijskim hrabstwie Riverside miała miejsce niezwykła sytuacja. Dzikie zwierzę ukryło się w szkolonej toalecie. Okazuje się, że wcześniej widziano je kilkukrotnie w okolicy. Do akcji ratunkowej wezwani zostali nawet specjalni funkcjonariusze.

Funkcjonariusze straży dla zwierząt w Kalifornii otrzymali zgłoszenie od jednej ze szkół. Mianowicie wezwano ich do kojota, który tuż przed rozpoczęciem lekcji utknął w tamtejszej toalecie.

Dzikie zwierzę ukryło się w szkolnej toalecie

Nietypowe zdarzenia z dzikimi zwierzętami w roli głównej nie zdarzają się dosyć często. Najważniejsze jednak, aby podczas takiego zajścia nie stała się krzywda ani stworzeniu w potrzebie, ani otaczającym je ludziom. W takim wypadku najlepiej zaalarmować odpowiednich funkcjonariuszy, którzy wiedzą jak postąpić w zaistniałej sytuacji.

Jak wynika z opowieści pracowników szkoły Mission Middle School, około godziny 9, czyli na krótko przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, na terenie placówki czekał na nich niespodziewany gość. Do szkoły wtargnął kojot. Zwierzę przestraszyło się ludzi, a chcąc uciec, przypadkowo trafiło do ubikacji. Tam schowało się w jednej z otwartych kabin.

Na szczęście funkcjonariuszom straży dla zwierząt udało się bezpiecznie wydostać spłoszonego kojota. Zapewnili mu również bezpieczny powrót do naturalnego środowiska. Specjaliści oszacowali wiek samca na około dziewięć miesięcy. A ze względu na kreskówkę pt. "Zwariowane melodie" studia Warner Bros z kojotem w roli głównej, nazwali go Wile E.

Co wiadomo o kojotach?

Kojot to gatunek drapieżnego ssaka, który wywodzi się z rodziny psowatych i bardzo często pojawia się w opowiadaniach i tradycjach rdzennych mieszkańców kontynentu amerykańskiego. Jego wygląd może kojarzyć się z wilkiem lub szakalem.

Jego naturalne środowisko to obszary sięgające od Alaski aż do Meksyku, ale na przestrzeni setek lat zasięg ich występowania znacznie się powiększył. Co ciekawe, rozróżnia się aż 19 gatunków tego stworzenia, które często bywa mylone z wilkiem.

Dorosły osobnik podczas polowania może rozwinąć prędkość aż do 60 km/h, natomiast jego skoki dosięgają aż 5 m. Kojoty najczęściej żywią się mniejszymi ssakami, lecz są uważane za zwierzęta wszystkożerne. Zdarza się, że podkrada resztki jedzenia wyrzucone przez ludzi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: TVN24