Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Dzik w pojedynkę stawił czoła gromadzie wilków. "Takich sytuacji w realu nie mamy okazji widzieć"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 23.12.2022 13:22

Dzik w pojedynkę stawił czoła gromadzie wilków. "Takich sytuacji w realu nie mamy okazji widzieć"

Dzik w pojedynkę stawił czoła gromadzie wilków. Takich sytuacji w realu nie mamy okazji widzieć
facebook/Sławomir Skukowski Photography

O tym, że dzika przyroda zaskakuje swoją bioróżnorodnością, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Jednakże nagranie, na którym widać, jak dzik w pojedynkę stawia czoła gromadzie wilków, po raz kolejny przypomina nam o nieprzewidywalności mieszkańców lasów. Film zarejestrowany przez miłośnika zwierząt, zajmującego się fotografią przyrodniczą, szybko stał się hitem w sieci.

Sławomir Skukowski to fotograf dzikiej przyrody, któremu udało się udokumentować pojedynek dzika z watahą wilków, jaki odbył się w województwie zachodniopomorskim. Choć wielu od początku mogłoby spisać przedstawiciela rodziny świniowatych na straty, jego walka o przetrwanie jest naprawdę imponująca.

Dzik w pojedynkę stawił czoła gromadzie wilków

Zarówno dziki, jak i wilki to stali bywalcy polskich lasów, jednak kiedy pośród drzew dochodzi do ich spotkania, zazwyczaj tylko jedno z nich wychodzi z niego obronną ręką. Fotograf przyrody z województwa zachodniopomorskiego udostępnił w sieci nagranie, na którym widać, jak cała gromada wilków atakuje dzika, który akurat przemieszczał się po tamtym terenie w pojedynkę.

Nie da się ukryć, że zgodnie z panującymi prawami natury, przodek udomowionej świni miał naprawdę małe szanse na to, aby postawić się całej zgrai wilków. Gdyby nie dowód w formie nagrania, trudno byłoby uwierzyć, że stało się inaczej.

Drapieżniki nie wiedziały, z kim zadarły

Na udostępnionym przez Sławomira Skukowskiego materiale wideo widzimy, jak kilka wilków przygotowuje się na nadejście dzika, którego wypatrzyły w oddali. Gdy "ofiara" znajduje się w ich zasięgu, bez zastanowienia zaczynają go okrążać, odcinając drogę ucieczki. Samotne zwierzę nie zamierzało poddać się bez walki i dzielnie stoczyło bój o swoje życie.

Co więcej, dzik nie tylko sam obronił się przed atakującymi drapieżnikami, ale też skutecznie przegonił członków watahy z leśnej polany. Walka była zacięta, a ku rozczarowaniu widzów, zwierzęta przez dłuższą chwilę znikają z pola widzenia kamery. Niestety przez tę nieobecność nie mamy pewności, jak zakończył się pojedynek. Jednak jedno jest pewne - postawa dzika jest imponująca i zasługująca na uznanie.

Nie ma się co dziwić, że starcie pomiędzy stworzeniami wywołało tak duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. To prawdziwe widowisko nie tylko dla zapalonych pasjonatów dzikiej przyrody, ale i każdego miłośnika interesujących treści w Internecie.

- SUPER filmik i te odgłosy! Działo się. Odyniec dał radę się obronić. Brawo dla Pana - pisze jeden z internautów.

- W stadzie siła. Dzik jest kozak przez pierwsze minuty. Zmęczą go i będzie uczta. Wilk to wyrachowany zabójca. Umie rozkładać siły podczas polowania. Dzik atakuje w panice i traci siły. Niestety taka jest natura - sugeruje inny komentujący.

- Dużo tych wilków dzik ma małe szanse, ale ma... siła przetrwania - celnie podsumowuje kolejny internauta.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: facebook/Sławomir Skukowski Photography; kochamyzwierzaki.pl

Tagi: Polska Dzik Wilk