Swiatzwierzat.pl
Dziewczynka z pytonem

youtube/Sonny and Cher Reticulated Pythons

Dziewczynka, która nie boi się niczego. Jej przyjacielem jest 5-metrowy pyton

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Emi Taoka może pochwalić się naprawdę niezwykłym pupilem. Kilkuletnia dziewczynka mieszka pod jednym dachem z pytonem tygrysim, który może osiągnąć nawet 8 metrów długości. W oczach dziecka to jednak nie problem. Zna się ze swoim wężem od kołyski i ufa mu w stu procentach.

Chociaż dla większości osób perspektywa spotkania z gigantycznym wężem wydaje się wizją rodem z koszmarów, 7-letnia dziewczynka z hrabstwa Surrey w Anglii nie ma nic przeciwko wspólnemu oglądaniu telewizji i bawienia się lalkami ze swoim żółtym pytonem tygrysim. Jeden z największych gatunków pytonów świata jest jej ukochanym zwierzątkiem.

Dziewczynka wychowała się wspólnie z ogromnym pytonem

Samica pytona tygrysiego o imieniu Cher pojawiła się w życiu dziewczynki, kiedy miała ona niecałe dwa lata. Ed Taoka, 39-letni masażysta i ojciec dziecka, interesował się hodowlą węży od czasów młodości, dlatego postanowił spełnić swoje marzenie i kupić własnego gada.

Mężczyzna uważa węże za fascynujące zwierzęta, a fakt, iż są one w stanie pomóc ludziom pozbyć się stresu i lęku, tym bardziej skłonił go do przedstawienia Cher swojej córce. Dziewczynka niespodziewanie szybko przyzwyczaiła się do nowego członka rodziny.

Ed przyznał w wywiadzie z "The Dodo", że dając swojej córce w prezencie tak niezwykłego zwierzaka, chciał jednocześnie pokazać światu, że węże wcale nie muszą stwarzać zagrożenia dla ludzi. Wręcz przeciwnie - przekonuje, że świetnie sprawdzają się w roli domowych pupili.

Zdjęcie ilustracyjne

Ktoś wyrzucił do śmietnika kocięta. Pracownicy MPO uratowali je w ostatniej chwili

CZYTAJ DALEJ

Czy przyjaźń między człowiekiem a gadem jest możliwa?

Od pierwszego spotkania Emi i Cher minęło już ponad 5 lat, dlatego Ed zdecydował się zdradzić sekret ich na pozór niemożliwej przyjaźni. Jak wyjaśnia, sukces tkwi we wspólnym wychowaniu i dorastaniu, a także przyzwyczajaniu zwierząt do interakcji z człowiekiem i stawianiu nieprzekraczalnych barier.

Emi i Cher od najmłodszych lat były nierozłączne - razem spały, bawiły się, przytulały, a także wychodziły na spacery. Oczywiście każda z tych aktywności odbywała się pod czujnym okiem rodziców. Ojciec Emi nauczył ją, jak prawidłowo obchodzić się z gadami, aby wypracować wzajemne zaufanie, szacunek i nie sprowokować zwierzęcia do ataku.

Warto zaznaczyć, że dziecko nigdy nie zostaje samo w pokoju z pytonem. Oprócz tego, nie wolno jej samodzielnie kąpać i karmić Cher. Pomimo swojego młodego wieku Emi doskonale wie, że nie może ciągnąć, szturchać czy dotykać węża po głowie, dlatego zawsze obchodzi się z nim ze szczególną delikatnością.

Wysiłek włożony w oswojenie pytona przyniósł spektakularne rezultaty. Jego relacja z domownikami, a zwłaszcza małą dziewczynką, umocniła się i dziś niczym nie różni się od tej, jaką większość właścicieli nawiązuje z psem, kotem, czy innym domowym pupilem. Wystarczy spojrzeć na nagranie przedstawiające zabawy dziecka z pytonem.

Czy Waszym zdaniem przyjaźń z gigantycznymi gadami rzeczywiście jest możliwa? A może ojciec Emi popełnia olbrzymi błąd, narażając ją na niebezpieczeństwo?

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Początki przyjaźni


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >