Swiatzwierzat.pl
Kocięta

facebook/Centrum Adopcyjne "Ada"

Dramatyczny apel ws. kocich sierotek. „Ten przeraźliwy płacz, słyszysz jak wołają o pomoc"

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Centrum Adopcyjne "Ada" poinformowało na mediach społecznościowych o odnalezieniu trzech kocich sierotek pozbawionych mamy. Nowo narodzone zwierzęta jeszcze nie zdążyły otworzyć oczu, a już doświadczyły niewyobrażalnego lęku i osamotnienia.

Jeszcze niedawno pod opieką wolontariuszy przebywało ponad trzydzieści zwierząt, w tym piętnaście kociąt. Wczoraj, tj. 18 maja br. do kociej gromadki dołączyły kolejne trzy maluchy.

Kocie sierotki błagają o wsparcie

Trójka kociego rodzeństwa przebywa obecnie w klinice weterynaryjnej, gdzie lekarze sprawują na nimi całodobową opiekę. Mimo, iż są już bezpieczne, rokowania wciąż są ostrożne.

Jedno z kociąt jest w bardzo słabej kondycji. Jest najmniejsze i najsłabsze z miotu. Obrońcy praw zwierząt opisują, że wygląda jak sama skóra i kości.

- Nie mają prawa do opieki, jeszcze kilka dni do tego aby otworzyły oczy, nie doczekają.. - piszą na Facebooku.

Pies i chomik

Ogromny berneńczyk kontra maleńki chomik. Takiej reakcji nikt nie przewidział (wideo)

CZYTAJ DALEJ

Dla kocich serc

Członkowie fundacji adopcyjnej prowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz swoich podopiecznych. Za otrzymane środki finansowe chcą zapewnić kociętom podstawową opiekę medyczną, żywienie oraz komfort.

- Zbieramy środki na wykonanie badań profilaktycznych dla kotów. Komplet szczepień dla maluchów, odrobaczenie, odpchlenie, zapewnienie odpowiedniego żywienia, zabiegi sterylizacji dla dorosłych kotek i zabiegi kastracji dla dorosłych kocurów - wyliczają aktywiści.

Wolontariusze otwarcie przyznają, że całodobowa opieka nad każdym ze zwierząt generuje ogromne koszty, których nie są w stanie samodzielnie pokryć. Ponadto, nieustannie trafiają do nich kolejne bezdomne, chore lub brutalnie skrzywdzone przez człowieka Kocie Istnienia, którym nie mają serca odmówić pomocy.

- Proszę pomóżcie, każdy odmawia, mówi, żeby zostawić tam gdzie są, a one wyglądają jakby nie jadły od kilku dni... i ten przeraźliwy płacz... wiesz, że jeśli odmówisz, skażesz na śmierć - czytamy na stronie zrzutki.

Każdy dzień jest walką o życie kocich dzieci, dlatego serdecznie zachęcamy do wpłacenia choćby symbolicznej złotówki. Nawet tak mała kwota może uratować ich życie. Link do zbiórki pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >