Swiatzwierzat.pl
Kocięta

facebook/Centrum Adopcyjne "Ada"

Dramatyczny apel ws. kocich sierotek. „Ten przeraźliwy płacz, słyszysz jak wołają o pomoc"

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Centrum Adopcyjne "Ada" poinformowało na mediach społecznościowych o odnalezieniu trzech kocich sierotek pozbawionych mamy. Nowo narodzone zwierzęta jeszcze nie zdążyły otworzyć oczu, a już doświadczyły niewyobrażalnego lęku i osamotnienia.

Jeszcze niedawno pod opieką wolontariuszy przebywało ponad trzydzieści zwierząt, w tym piętnaście kociąt. Wczoraj, tj. 18 maja br. do kociej gromadki dołączyły kolejne trzy maluchy.

Kocie sierotki błagają o wsparcie

Trójka kociego rodzeństwa przebywa obecnie w klinice weterynaryjnej, gdzie lekarze sprawują na nimi całodobową opiekę. Mimo, iż są już bezpieczne, rokowania wciąż są ostrożne.

Jedno z kociąt jest w bardzo słabej kondycji. Jest najmniejsze i najsłabsze z miotu. Obrońcy praw zwierząt opisują, że wygląda jak sama skóra i kości.

- Nie mają prawa do opieki, jeszcze kilka dni do tego aby otworzyły oczy, nie doczekają.. - piszą na Facebooku.

Pies i chomik

Ogromny berneńczyk kontra maleńki chomik. Takiej reakcji nikt nie przewidział (wideo)

CZYTAJ DALEJ

Dla kocich serc

Członkowie fundacji adopcyjnej prowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz swoich podopiecznych. Za otrzymane środki finansowe chcą zapewnić kociętom podstawową opiekę medyczną, żywienie oraz komfort.

- Zbieramy środki na wykonanie badań profilaktycznych dla kotów. Komplet szczepień dla maluchów, odrobaczenie, odpchlenie, zapewnienie odpowiedniego żywienia, zabiegi sterylizacji dla dorosłych kotek i zabiegi kastracji dla dorosłych kocurów - wyliczają aktywiści.

Wolontariusze otwarcie przyznają, że całodobowa opieka nad każdym ze zwierząt generuje ogromne koszty, których nie są w stanie samodzielnie pokryć. Ponadto, nieustannie trafiają do nich kolejne bezdomne, chore lub brutalnie skrzywdzone przez człowieka Kocie Istnienia, którym nie mają serca odmówić pomocy.

- Proszę pomóżcie, każdy odmawia, mówi, żeby zostawić tam gdzie są, a one wyglądają jakby nie jadły od kilku dni... i ten przeraźliwy płacz... wiesz, że jeśli odmówisz, skażesz na śmierć - czytamy na stronie zrzutki.

Każdy dzień jest walką o życie kocich dzieci, dlatego serdecznie zachęcamy do wpłacenia choćby symbolicznej złotówki. Nawet tak mała kwota może uratować ich życie. Link do zbiórki pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >