Swiatzwierzat.pl
Ptaki

facebook/ekostraz

Dramatyczna interwencja na działce. Zrobił z zaniedbanych zwierząt "atrakcję dla dzieci"

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

"Miały być działki marzeń, a wyszło piekło dla zwierząt" - tymi słowami strażnicy EKOSTRAŻ-y rozpoczęli wpis relacjonujący dramatyczną interwencję na jednej z działek R.O.D. "Marzenie" we Wrocławiu. Mężczyzna, który nie zapewnił hodowanym ptakom oraz kotom odpowiednich warunków bytowania, bez cienia wstydu przyznał, że robił to ku uciesze dzieci.

Przedstawiciele wrocławskiej EKOSTRAŻ-y interweniowali w sprawie zaniedbanych ptaków. We wpisie na mediach społecznościowych informują, że warunki hodowli zwierząt były skandaliczne.

Radość dzieci kosztem zwierząt

Mimo posiadanego doświadczenia w ratowaniu stworzeń w potrzebie, niektóre interwencje mogą zapaść na długo w pamięci. Podczas niedawnej akcji na działkach R.O.D "Marzenie" we Wrocławiu inspektorzy nie mogli objąć rozumem skali okrucieństwa właściciela niewielkiej hodowli ptaków.

Ton, w jakich mężczyzna opisywał niemoralne powody zaniedbywania potrzeb zwierząt, wydał się im szokujący. Nie przejawiał zainteresowania zdrowiem ptaków i kotów, skazując je na wegetowanie wewnątrz drewnianych skrzyń, klatek oraz szklarni.

- Zwierzęta - jak to bez żadnego poczucia wstydu wyznał właściciel - miał tylko jako "atrakcję dla dzieci". A gdy nie było dzieci były pochowane np. w drewnianych skrzyniach - opisuje EKOSTRAŻ.

reporter

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

CZYTAJ DALEJ

Kaczki, przepiórki i koty trzymane jak w więzieniu

Inspektorzy odkryli w jednej z nich cztery kaczki, które brodziły we własnych odchodach, natomiast koty trzymane były w klatce. Oprócz tego na działce znajdowały się również cztery przepiórki.

Ptaki mieszkały w klatce w szklarni, gdzie nie miały zapewnione dostępu do wody. Aktywiści przyznają, że wewnątrz szklarni trudno było przebywać choćby pół minuty. Duszności i poczucie gorąca przy temperaturze 70°C były dla nich nie do wytrzymania.

Obecnie wszystkie zwierzęta wystawione przez opiekuna na warunki atmosferyczne, które zagrażają ich zdrowiu lub życiu zostały odebrane i znalazły się pod opieką EKOSTRAŻ-y.

- Kaczki mają poranione, poodparzane ciała i zniszczone pióra. Przepiórki były skrajnie odwodnione - wyliczają ratownicy.

EKOSTRAŻ zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe, które pokryje koszty leczenia odebranych przepiórek i kaczek. Wpłaty można dokonać m.in. za pośrednictwem oficjalnej strony (z dopiskiem "zwierzęta z działki") bądź poprzez specjalną zbiórkę na dzikie zwierzęta. Link do niej pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >